ZŠ Havlovice - aktuality 2013

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Rozvrh hodin
Fotogalerie     Prázdniny     ProjektyPohádka O ztracené koledě se líbila

V neděli 15. 12. se v kulturním domě v Havlovicích konalo tradiční předvánoční vystoupení dětí z naší MŠ a ZŠ. Již ve čtvrtek a v pátek děti předvedly své představení dětem z okolních škol a školek, kterých se letos sešlo takřka 400. Rodiče, babičky, dědové, kamarádi a přátelé obdivovali výkony našich dětí na podiu. Zde si prohlédněte několik fotek ze školních představení. Máte - li fotky z nedělního vystoupení, prosím přineste nám je na CD nebo pošlete mailem, děkujeme. Reportáž Televize JS je zde. Děkujeme za dobrovolné vstupné. Letos se vybralo 7536 Kč a peníze budou použity na financování dopravy na kulturní akce.

Jaroslav Balcar, 16.12.2013

Havlovičtí jsou pyšní na svou školu

V úterý 19. 11. se konal od 15,30 hodin Den otevřených dveří v ZŠ a MŠ Havlovice. V minulém týdnu bylo dokončeno zateplení budovy. Po šesti měsících práce se bylo čím pochlubit. Starosta obce ing. Pavel Dvořáček seznámil příchozí s postupem prací. Stavební firma Delta Velké Poříčí vyměnila okna a celý objekt včetně půdy zateplila. Veškeré ozdobné prvky (římsy a bosáže) byly zpracovány z tvrzeného polystyrenu, takže kabát objektu zůstal stejně členitý. Den otevřených dveří navštívilo asi 80 občanů obce a všichni byli z akce nadšeni. V příštím roce budou pokračovat úpravy podkroví pro další vyžití havlovických dětí. Den otevřených dveří přibližují naše obrázky.

Jaroslav Balcar, 20.11.2013

Havlovická škola se dočkala zateplení

Objekt Základní a mateřské školy v Havlovicích se o letních prázdninách zateploval. Dělníci provedli výměnu oken, zateplili také střechu. "Teď se pracuje na zateplení vnějšího pláště budovy. Veškeré práce mají být hotové do konce října," prozrazuje ředitel školy Jaroslav Balcar.

Petr Záliš, 29.8.2013

Školní družina ve 2. pololetí

Děti z havlovické družiny v druhém pololetí nezahálely. Během jara soutěžily, závodily, nacvičovaly pohádku, podnikaly výlety, vyráběly zajímavé výrobky atd. V této příloze najdete vše od A až do Z a zde si prohlédněte fotografie.

Jaroslav Balcar, 9.7.2013

Čarodějnice za hřištěm

Letos zveme všechny čarodějnice a čaroděje na tradiční vatru za hřiště. Sraz dětí i dospělých v maskách se uskuteční v 18,30 hodin u Ševerových na horním konci obce. Cestou budeme plnit tradiční úkoly. V 19,45 bude zapálen oheň. Přijďte pobejt. Zvou vás hasiči, ZŠ a MŠ Havlovice. Více v přiložené pozvánce.

Jaroslav Balcar, 29.4.2013

Vybika o velikonoční pomlázku

Před velikonočními prázdninami se žáci naší školy utkali ve vybíjené o velikonoční pomlázku. Nemoc snížila počty závodníků. Mezi nejlepší se probili Míša, Vítek, Iva, Nela, Lucka, Alenka a Vendulka. Tady jsou obrázky.

Mgr. Hana Prokopová, 3.4.2013

Den učitelů v naší škole

28. března si připomínáme výročí narození slavného učitele národů - Jana Ámose Komenského. I letos si žáci vyměnili roli s paní učitelkou a sami si mohli vyzkoušet své učitelské schopnosti. Jak to vypadalo přibližují naše fotografie.

Mgr. Hana Prokopová, 3.4.2013

Zdravotnický kroužek

Na naší škole opět v letošním roce zahájil svoji činnost zdravotnický kroužek. Patnáct dětí pod vedením paní Lenky Čepelkové, Radky Kubečkové a Petry Vlachové se připravuje na dubnový zdravotnický víceboj. Podívejte se na obrázky.

Mgr. Hana Prokopová, 3.4.2013

Luxusní vybavení školy nám mohou jinde jen závidět

Z projektu Peníze EU do škol byly vybaveny v minulých dnech obě naše třídy interaktivní tabulí. Tento moderní pomocník zlepší úroveň vyučování v naší škole. Děti mohou na tabuli nejen pracovat s výukovými programy, prohlížet fotografie a vzdělávací programy na internetu, ale mohou též shlédnout filmy o zvířatech, svátcích, historii a současnosti. Naše škola se tak stala jednou z mála škol, které mají ve všech svých třídách připojení k internetu a interaktivní vzdělávání. Nové interaktivní tabule v ZŠ Havlovice přibližují naše obrázky.

Jaroslav Balcar, 21.3.2013

Únor a březen v naší škole

Od začátku roku jsme navštěvovali plaveckou školu v Trutnově. V březnu jsme měli možnost vyslechnout poutavé povídání pana Jaroslava Prouzy o přírodě a zvěři v našich lesích. Vyráběli jsme velikonoční výrobky a zúčastnili jsme se velikonoční výstavy v muzeu v Úpici. Podrobnosti najdete zde a fotografie zde.

Jaroslav Balcar, 21.3.2013

Smrťačka je vynesena – jaro přichází

V neděli 17. 3. jsme se tradičně sešli v 15 hodin u dřevěné lávky. Vyrazili jsme směrem k parku U Pichů a tam zazpívali a zatančili nejen rodičům a známým, ale všem, kterým se tato tradice líbí. Děkujeme všem příchozím, že s námi každoročně přicházejí vítat jaro, a že nás je čím dál tím víc. Doufejme, že nás i počasí vyslyší, a že již bude jen krásně. Fotografie najdete zde. Podívejte se také na reportáž Televize JS.

Jaroslav Balcar, 17.3.2013

Vynášení zimy

V neděli 17. 3. se uskuteční tradiční vynášení zimy ze vsi aneb Smrťačka. Sejdeme se u dřevěného mostu na horním konci obce a společně s průvodem půjdeme k parku U Pichů, kde nám děti z naší MŠ a ZŠ zazpívají a zatančí. Poté budeme pokračovat k betonovému mostu, kde Zimu vhodíme do řeky a pak již nastane očekávané jaro. Srdečně zveme všechny občany naší obce prostřednictvím tohoto plakátku.

Jaroslav Balcar, 12.3.2013

Zápis dětí do mateřské školy Havlovice pro školní rok 2013 – 2014

Vážení rodiče, zveme Vás i Vaše děti do naší mateřské školy Hastrmánek. Zápis se bude konat ve dnech 25. a 26. dubna 2013, v době od 14,00 do 16,00 hodin v prostorách školky. S sebou si přineste občanský průkaz a rodný list dítěte.

Yvona Friebelová, 8.3.2013

Již 6. Masopust měl tentokrát netradiční závěr

Ve středu 20. února se uskutečnil již 6. ročník Masopustního pochodu obcí Havlovice. Děti z naší školy a školky si během pochodu zazpívaly a zatancovaly, aby dostaly drobné sladkosti. Poté pro ně připravily paní učitelky soutěže a úkoly o ceny. Nejzajímavější však byla obří skluzavka ze sněhu, kterou během pochodu připravili tatínkové. Po absolvování úkolů se všichni vrhli na sněhovou hromadu a skluzavku vyzkoušeli i někteří dospěláci. Ještě za umělého osvětlení se zde klouzalo dost dětí a nově vzniklá atrakce zde bude sloužit dětem i v příštích dnech. Fotografie z akce najdete zde.
Jaroslav Balcar, 24.2.2012

Zápis do školy

Ve středu 13. února se konal zápis do 1. ročníku v naší škole. Se svými rodiči přišlo 6 dětí, které si zasoutěžily a plnily drobné úkoly. Překážková dráha, hod do šaškovy pusy a klouzání na lavičce, to byly pohybové úkoly. Nakonec všichni odcházeli ze zápisu s dobrými pocity, odměnou, pamětním listem a sladkostí. Pár foteček je zde.
Jaroslav Balcar, 17.2.2012

Plavecký výcvik

V pondělí 7. ledna žáci naší školy zahájili společně s předškoláky plavecký výcvik v trutnovském bazénu. Jezdíme vlastním autobusem, což má velkou výhodu. Nemusíme nikde čekat a jsme po plavání zase brzy ve škole. Školáci jsou rozděleni do tří skupin podle úrovně plaveckých dovedností. Paní instruktorky naše děti velmi chválí, že jsou šikovné a hodné. A co naše děti? Ty se na plavecké pondělky vždy moc těší. Fotky jsou zde.
Jaroslav Balcar, 17.2.2012

Loutkové představení

Školákům 3. a 4. třídy se při vánočním představení zalíbilo vodění loutek, a proto se rozhodli, že nacvičí pohádku O havlovickém vodníkovi. Tuto pohádku by měl každý Havlovák znát. Odměnou za pěkné provedení pohádky byl nejen potlesk od mladších školáků a školkáčků, ale také drobné sladkosti. Zde jsou obrázky.
Jaroslav Balcar, 16.2.2012

Měřeno od 5.2.2010