ZŠ Havlovice - aktuality 2018

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Školní vzdělávací program     Školní řád     Prázdniny     ProjektyVÁNOČNÍ DEN

V pátek 21. prosince 2018 - v den zimního slunovratu - jsme si ve škole udělali krásný vánoční den. Povídali jsme si o vánočních tradicích, některé vánoční zvyky jsme si vyzkoušeli, zpívali jsme koledy, ochutnávali cukroví, ale hlavně jsme našli pod stromečkem dárky. I my učitelé jsme si rozbalili milé dárečky, za které Ježíškovi moc děkujeme. Udělaly nám velikou radost, potěšily nás. FOTO zde. Přejeme všem dětem i rodičům pěkné prázdniny, prožijte je ve zdraví, klidu a pohodě, odpočiňte si a načerpejte hodně elánu do další školní práce.

Hana Prokopová, 21.12.2018

ADVENT

V neděli 2. 12. 2018 jsme na první adventní neděli zpívali koledy při rozsvěcení našeho vánočního stromu. Letos vodník vylovil kapra pro Menšíkovy. Ve škole jsme si vyrobili obálku a napsali dopis Ježíškovi. Každý den jsme plnili úkoly z adventního kalendáře, a tak nám ten předvánoční čas rychle utíkal. Hodně jsme se věnovali nácviku vánoční besídky, navštívil nás Mikuláš s čerty. Cvičili jsme sestavy na lavičkách - nejvíce bodů od poroty získala Lucka F. a Lukáš V. Při angličtině jsme si zahráli domino, byli u nás páťáci, kterým jsme upekli a ozdobili perníčky. Vydali jsme se do Potštejna. Viděli jsme Sněhurku, prohlédli si vánočně vyzdobenou Dřevěnku. V naší tělocvičně jsme zhlédli loutkouvou pohádku o hodných vodnících. Samozřejmě jsme se také učili a radovali z drobných maličkostí všedních dnů. FOTO zde.

Hana Prokopová, 20.12.2018

VÝLET NA ZÁMEK POTŠTEJN

V pátek 14. 12. 2018 se vydali žáci z celé školy spolu s nejstaršími školkáčky na výlet do Potštejna. Na zámku jsme si prošli s Barunkou a andělem Arielem cestu do Betléma za Ježíškem, Marií a Josefem. Putovali jsme z Barunčiny chaloupky, lesem, přes hory, do Nazarethu, kolem tří králů, přes tržiště v Jeruzalémě až do Betléma. Zde jsme narozenému Ježíškovi zazpívali koledu Narodil se Kristus pán. Potom jsme se ohřáli a posilnili v zámecké cukrárně, prohlédli vánoční světelnou výstavu a velký zámecký Betlém. Děti si mohly koupit vánoční dáreček a dostaly vystřihovánku. Na zpáteční cestě jsme se ještě vyfotili s hradem, který je teď v zimě uzavřen. FOTO zde.

Hana Prokopová, 14.12.2018

VÁNOČNÍ DEN V ÚPICI

Ve středu 12. 12. 2018 jsme prožili krásný den. Nejprve jsme jeli do úpického divadla na taneční pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků, ve které vystupovala i spousta havlovických dětí. Potom jsme si prohlédli národní kulturní památku - DŘEVĚNKU od sklepa až po půdu. Obdivovali jsme zde i pěkné betlémy a staročeskou vánoční výzdobu. FOTO zde.

Hana Prokopová, 12.12.2018

VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ

V neděli 9. prosince 2018 vyvrcholila naše dlouhodobá příprava na vánoční vystoupení. To se letos netradičně jmenovalo HAVLOVICKÝ ŠKOLNÍ ROK. Děti se rozdělily na skupinky a každá parta ztvárnila ty nejdůležitější události, které v průběhu roku prožíváme. Tak jste mohli vidět a slyšet spoustu tanečků, písniček, básniček a krátkých scének. Určitě Vás zaujaly kostýmy dětí, jejich šikovnost, pohybová dovednost a kuráž. Odměnou pro nás všechny byl potlesk rodičů i dětí ze všech okolních škol a školek a pochvala z úst jejich učitelek. Za vybrané peníze pojedeme například už tento pátek na vánoční výlet do Potštejna. FOTO zde.

Hana Prokopová, 10.12.2018

ČERTOVINY

Ve středu 5. prosince 2018 naši školu navštívil Mikuláš s čerty a s andělem. Školáci přeskakovali řetěz, ti zlobiví museli slíbit, že se polepší a anděl měl pro všechny děti za pěknou básničku, písničku a taneček připravený balíček. Před touto pohádkovou návštěvou všichni proběhli na čas překážkovou čertovskou dráhu. A kdo byl nejrychlejší čertík? V 1. třídě Toníček Č., ve 2. třídě Adélka Š., ve 3. třídě Lucka F. a ve 4. třídě Jenda V. Vítězové dostali mikulášského brumíka. Ostatní za snahu alespoň malý bonbónek. FOTO zde.

Hana Prokopová, 5.12.2018

PŘEDVÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ

Zveme všechny občany Havlovic na představení, které se jmenuje Školní rok v Havlovicích. Bude se konat v neděli 9. prosince od 16:30 v kulturním domě. Zde je pozvánka. Dobrovolné vstupné bude použito na školní výlety a exkurze.

Hana Prokopová, 20.11.2018

KERAMICKÝ KROUŽEK

Žáci třetí a čtvrté třídy jednou měsíčně v rámci pracovního vyučování mají keramiku. Pracují pod odborným dohledem paní Evy. Naučí se zde různými způsoby zpracovávat hlínu, procvičují si jemnou motoriku a učí se být pečliví a trpěliví. A navíc - vyrobí si pěkný dárek pro své blízké. FOTO zde.

Hana Prokopová, 20.11.2018

STROM REPUBLIKY

V neděli 28. října 2018 se někteří naši školáci zúčastnili oslav 100 let vzniku republiky a obohatili program svým krátkým vystoupením. Zarecitovali báseň Přání naší republice, zazpívali písničku Ach, synku a zahráli divadélko Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen. Potom si každý s chutí hodil několik lopat hlíny k čerstvě zasazené lípě. Věřím tomu, že za 50 let, až budou naši čtvrťáci slavit šedesátiny, určitě si vzpomenou, jak tenkrát před 50 lety v dešti sázeli STROM REPUBLIKY a hráli divadlo podle předlohy J. Čapka. Na takovéto okamžiky se totiž nezapomíná. FOTO zde.

Hana Prokopová, 31.10.2018

DÝŇOVÝ DEN

V pátek 26. 10. 2018 šly děti do školy bez tašek. Byl totiž dýňový den. Žáci byli rozděleni do tří družstev podle barvy oblečení. Zelení, žlutí a oranžoví během dopoledne vystřídali tři stanoviště. Ve třídě a v družině vyráběli zajímavé dýně, v tělocvičně soutěžili a tancovali na strašidlácké písničky. Každý dostal pamětní list a bonbónek a vítězné zelené družstvo pod vedením Jendy ještě lízátko. Všichni jsme si dýňové dopoledne pěkně užili. FOTO zde.

Hana Prokopová, 31.10.2018

NAŠE DIVADLO

Ve čtvrtek 25.10. 2018 žáci 3. a 4. třídy zahráli pro své mladší spolužáky scénku Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen. Letos ještě přidali básničku, kterou jsme složili naší republice k jejím stým narozeninám. 100 let od vzniku republiky jsme si ještě připomněli v pátek. V parku u pomníku TGM jsme zazpívali Masarykovu oblíbenou píseň Ach, synku a naši hymnu Kde domov můj. Vzpomněli jsme také na naši sportovkyni Květu Lelkovou, která by se dožila 110 let. FOTO zde.

Hana Prokopová, 31.10.2018

BĚH SPADANÝM LISTÍM

V úterý 16. 10. 2018 za slunného počasí jsme v Dolečkách uspořádali Běh spadaným listím. Ve 4. třídě již počtvrté vyhrál Tomáš, na druhém místě doběhl Jenda a hned za ním Šimon. Ve 3. třídě první místa obsadila děvčata - první Lucka, druhá Maruška a třetí Kája. Ve druhé třídě byl první Michal, pak Natálka a za ní Tonička. No a v 1. třídě zvítězil Toník, druhý doběhl Emil a třetí Péťa. Vítězům gratulujeme! Odnesou si diplom a drobnou odměnu. Všechny ostatní chválíme za snahu! FOTO zde.

Hana Prokopová, 16.10.2018

PROHLÍDKA RYBÁRNY A PILY

V úterý 16. 10. 2018 žáci 1.- 4. třídy vyrazili na rybárnu. Pan Hubka nám vyprávěl o historii rybníka, o letošním výlovu a o problému s vydrami. Prohlédli jsme si různé druhy ryb a nejvíce nás zaujal jeseter a úhoř. Došli jsme až k propusti a také si popovídali o informační tabuli. Další zastávka byla na pile. Zde nás provedl pan Paulus - viděli jsme katr, odsávač pilin, turbínu, truhlářskou dílnu. Na kmenech jsme počítali letokruhy. Exkurze se nám líbila. FOTO zde.

Hana Prokopová, 16.10.2018

CELODENNÍ VÝLET NA NÁŠ HRAD

V pondělí 8.10.2018 se všichni školáci společně vypravili na náš hrad. Cestou jsme se upozorňovali na zajímavá místa. Na hradě nás přivítal pan Baudyš. Po svačině nám poutavě vyprávěl o historii hradu a u šatlavy nám ukázal mučící nástroje. Děti se rozdělily do 6 družstev a plnily úkoly - střelba z kuše, dřevěná skládanka, hod na věžičku, bludiště, rytířský souboj, poznávání hub, postřehový závod podle fáborků v okolí hradu a samozřejmě kvíz o hradu a nedalekém lomu. Všechny děti dostaly limonádu, lízátko a sladkost za snahu. Členové vítězného družstva - Jenda, Maruška, Martin, Barča, Adélka a Kristýna dostali odměnu druhý den ve škole při hodnocení výletu. Všem se nám pondělní putování líbilo! FOTO zde.

Hana Prokopová, 9.10.2018

SCÉNKA O SVATÉM VÁCLAVOVI

Ve čtvrtek 27. září si žáci čtvrté třídy připravili pro své mladší spolužáky a pro děti z MŠ scénku o smrti knížete Václava ve Staré Boleslavi. Všichni si tak mohli připomenout, proč jsme 28. 9. doma a kdo to byl kníže Václav a proč byl prohlášen za svatého. Čtvrťáci zaslouží pochvalu, protože si přinesli pěkné kostýmy a moc hezky představení zahráli. FOTO zde.

Hana Prokopová, 27.9.2018

DIVADLO PŘIJELO ZA NÁMI

V pondělí 24. září k nám do mateřské školky zavítali dva hradečtí loutkoherci. Představili se školním i školkovým dětem s pohádkou Domeček pro rozbité a opuštěné hračky. Líbilo se nám výchovné zaměření - pěkně zacházet s hračkami, mít kamarády, umět si o něco požádat a vážit si svého domova. Děti se mohly zapojit do děje pohádky, líbily se jim písničky i maňásci. Žáci si potom o pohádce vyprávěli a namalovali obrázek. FOTO zde.

Hana Prokopová, 25.9.2018

PRVNÍ DNY VE ŠKOLE

Docela rychle to utíká. Už máme za sebou dva týdny. A co jsme dělali? Povídali jsme si o prázdninách, naučili jsme se naši třídní hymnu, Kašpárek nás vyzkoušel ze školního řádu, pomáhali jsme při Olympiádě seniorů, zopakovali si abecedu s tanečkem a učili jsme se vyslovovat anglické hlásky s lízátkem. Při přírodovědné vycházce jsme mimo jiné objevili 10 našich zajímavých stromů (nejlepší znalosti prokázali: David, Lenka, Linda, Ivetka a Maruška). Zpívali jsme písničky našim oslavencům a samozřejmě jsme se začali učit. Teď také pozorujeme vývoj housenky otakárka fenyklového.Tak ať se nám všem ve škole daří a líbí, ať máme kolem sebe spoustu dobrých kamarádů. FOTO zde.

Hana Prokopová, 14.9.2018

LOUČENÍ SE ČTVRTOU TŘÍDOU

V pátek 29. 6. 2018 jsme v tomto školním roce přišli naposledy do školy. Žáci 1. - 3. třídy dostali vysvědčení hned ráno. Čtvrťáci až v 10 hodin odešli za doprovodu všech ostatních do kulturního domu, kde už nás čekal pan starosta a mohlo začít slavnostní předávání vysvědčení. Nejprve dostali žáci vysvědčení a drobné dárečky od paní učitelky, potom pamětní list od pana ředitele a nakonec od pana starosty knihu o našem hradu a čokoládu. Z úst všech dospělých zaznělo hodnocení, slova chvály i drobné rady. Také jsme se rozloučili s Páťou, která se stěhuje do Úpice. Pak proběhla zajímavá beseda s panem starostou. Při odchodu ze školy ukápla i nějaká ta slzička. Čtvrťáci, budeme na Vás vzpomínat v dobrém a ať se Vám v Úpici daří co nejlépe! Ať jste i nadále takoví milí, hodní, šikovní, snaživí a úspěšní. Moc děkujeme za krásné květiny, sladkosti, dárečky a za originální tričko! No a všichni - rodiče i děti - užijte si krásné prázdniny a naberte síly do nového roku! FOTO zde.

Hana Prokopová, 12.7.2018

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

Ve čtvrtek 28. 6. 2018 vyrazili všichni školáci i s těmi nejstaršími předškoláky na velice pěkné dopravní hřiště do Bělovsi. Nejprve jsme si s vedoucím dopravního hřiště zopakovali pravidla silničního provozu a připomněli si problémová místa tohoto dopravního hřiště. Pak jsme rychle posvačili, vypůjčili si kola a s chutí jsme se pustili do projíždění křižovatek. Bohužel - počasí nám moc nepřálo. Poslední půlhodina byla určena pro čtvrťáky, kteří psali dopravní testy. Všichni byli úspěšní a odnesli si průkaz cyklisty. Věříme, že jim to tak dobře půjde i na opravdových silnicích. FOTO zde.

Hana Prokopová, 12.7.2018

ŠKOLNÍ KONCERT

V úterý 26. 6. 2018 jsme uspořádali školní koncert. Všichni žáci, kteří navštěvují ZUŠ, se nám představili ve hře na svůj hudební nástroj - klavír, zobcová a příčná flétna, klarinet, housle. Obdivovali jsme krásnou skladbičku Majdy, Ivetky, Jendy, Šimona, Lenky, Jeníka, ze 3. a 4. třídy a Aničky, Barči, Lucky, Marušky a Lucky ze 2. třídy. Bylo to moc hezké, děkujeme a cvičte pilně dál! FOTO zde.

Hana Prokopová, 26.6.2018

ŠKOLNÍ VÝLET

V první letní den jsme se vydali na školní výlet. Nejprve jsme navštívili starou školu v České Skalici, kam chodila Barunka Panklová. Žáci v dobových kostýmech s panem učitelem ze souboru Barunka nám předvedli, jak to dříve ve škole chodilo. Naše děti by už nechtěly klečet na hrachu. Pak jsme si prohlédli Muzeum Boženy Němcové. Zde jsme se dozvěděli zajímavosti ze života naší slavné spisovatelky, něco o textilním průmyslu, viděli jsme obrazy úpické malířky J. W. Mezerové a sestoupili jsme do tvrze. Potom jsme přejeli do Josefova, kde pro nás průvodkyně připravily zajímavou hru o poklad s prohlídkou podzemí. Výlet se nám líbil, obohatili jsme si své znalosti z vlastivědy a ze čtení. Stihli jsme se vrátit akorát před deštěm. FOTO zde.

Hana Prokopová, 25.6.2018

VÝTVARNÁ A LITERÁRNÍ SOUTĚŽ POOD

V úterý 19. 6. 2018 přijeli havlovičtí hasiči s oběma auty na hřiště a vyhodnotili soutěž POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ. V místním kole se na prvních třech místech ve výtvarné části umístili tito žáci: 1. třída - Ondra B., Natálka F., Tonička P. 2. třída - Maruška V., Sofie K., Kája D. 3. třída - Linda D., Šimon V., Ivetka P. 4. třída - Adélka D., Pavlík J., Anetka M. V literární části uspěli: 3. třída - Linda D., Ivetka P., Denis S. 4. třída - Andrea K., Adélka D., Majda F. LINDA se svým výkresem uspěla nejen v okresním, ale i v KRAJSKÉM kole byla PRVNÍ! Vítězům gratulujeme! Převzali si malý dáreček. Všichni potom dostali sladkou odměnu a mohli si prohlédnout hasičská auta, ustrojeného hasiče a zeptat se hasičů na to, co je zajímá kolem hasičské problematiky. FOTO zde.

Hana Prokopová, 20.6.2018

NÁVŠTĚVA LÁNSKÉ ŠKOLY

V pátek 15. 6. 2018 se našich 10 čtvrťáků vypravilo na lánskou školu. Pan ředitel nás provedl po celé budově, ukázal jednotlivé třídy, budoucí spolužáky i školáky z Havlovic. Seznámil nás s tím, jak se dostat do školy, jak si zaplatit obědy a jak si vybrat jídlo z jídelníčku... Takže naše děti si školu důkladně prohlédly, na vše potřebné se zeptaly, dostaly tašku s propagačními materiály a 3. září můžou bez obav nastoupit do 5.A nebo 5.B. FOTO zde.

Hana Prokopová, 15.6.2018

OLYMPIÁDA

V pondělí 11. 6. 2018 se v našem sportovním areálu konala OLYMPIÁDA málotřídních škol. Při třídních kolech jsme vybrali dva nejlepší chlapce a dvě dívky. Vybraní sportovci se utkali se závodníky z Batňovic a Velkých Svatoňovic. Ostatní fandili svým spolužákům nebo pomáhali na stanovištích. Zde jsou výsledky: 1. třída: 1. místo - ONDRA P. 2. místo - ADÉLKA Š. 2. třída: 3. místo - JAKUB B. 3. třída: 1. místo - TOMÁŠ T. 3. místo - DAVID Š. 4. třída: 2. místo - ŠTĚPÁN S. 3. místo - ŠTĚPÁN A. Vítězům moc a moc gratulujeme, dostali diplom a drobné ceny. Ostatní závodníky jsme s bonbónem v ruce pochválili za snahu a diváky za vytvoření pěkné atmosféry. Potom proběhla soutěž ve velké VYBICE. 8 vybraných hráčů ze třetí a čtvrté třídy porazilo soupeře z Batňovic i ze Svatoňovic, a proto putovní sluníčko za 1. místo zůstane tento rok v Havlovicích. Proti páťákům z Batňovic hrál výběr z Havlovic a ze Svatoňovic a podařilo se jim zvítězit. Takže jsme vyhráli i "půlku" stonožky. Byli jste dobří! FOTO zde.

Hana Prokopová, 11.6.2018

SOUTĚŽ V KERAMICE

Žáci 3. a 4. třídy navštěvovali celý rok keramický kroužek. Při závěrečné soutěži měli ukázat, co všechno dovedou a zhotovit co nejpreciznější výrobek. Ve 3. třídě uspěli PAVEL, DAVID a LINDA. Ve čtvrté třídě se dařilo MAJDĚ, ANETCE a ADÉLCE. Svou zručnost a šikovnost dokázali i ostatní žáci a za svoji snahu dostali medaili a sladkou odměnu. Školáci do keramického kroužku chodili rádi a těší se, že budou moci v příštím školním roce pokračovat. FOTO zde.

Hana Prokopová, 8.6.2018

NÁVŠTĚVA V NAŠÍ ŠKOLE

1. června jsme oslavili Mezinárodní den dětí - soutěžili jsme o sladké odměny, hráli přírodopisné hry na počítači, vyplňovali jsme pracovní listy, zahráli si míčovou školku a byli jsme na prvoučné vycházce. Poslední týden v květnu s námi chodil náš spolužák Míša z USA. Dozvěděli jsme se, jak to vypadá v americké škole, jaké tam je počasí a hlavně s námi Míša mluvil anglicky při hodině angličtiny. My jsme zase zjistili, co Míša umí - dostane totiž také české vysvědčení. Prošli jsme s ním kousek Havlovic a navštívili jsme kladrubské hříbě u Machů. Ukázali jsme mu, jak pečujeme o květinové truhlíky před školou a jak nám vyrostla fazole. Pro vzpomínku na české spolužáky jsme mu předali deníček. FOTO zde.

Hana Prokopová, 1.6.2018

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Ve středu 30. 5. 2018 jsme navštívili naši knihovnu. Nejprve 1. a 2. třída, potom 3. a 4. třída. Paní Tylšová nás seznámila s historií knihovny, s návštěvním řádem, s pravidly vypůjčování. Také jsme si pověděli o tom, jak s knihami správně zacházet. Děti si prohlížely knihy a tu knížku, která je nejvíce zaujala, si vypůjčily. Věříme, že se do knihovny vrátí a čtení je bude bavit. FOTO zde.

Hana Prokopová, 30.5.2018

SOUTĚŽ POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ

Naše škola se každoročně zapojuje do výtvarné a literární soutěže Požární ochrana očima dětí. Děti namalovaly spoustu krásných obrázků a napsaly mnoho pěkných básniček. Ty nejzdařilejší jsme předali našim hasičům a ti poslali ty nejlepší práce na okres. MAJDA F. za svoji básničku získala úžasné 1. místo! ONDRA B. a LINDA D. se svými výkresy dosáhli na pěkné 2. místo! A LUCKA F. za práci z hasičského oddílu obsadila také 1. místo. V pátek 18. května odpoledne si tito žáci převzali poháry, diplomy a odměny v budově OSH v Trutnově. V trutnovském okrese se soutěže zúčastnilo 710 dětí. Takže Vám děkujeme za dobrou reprezentaci školy a gratulujeme k Vašemu umístění! FOTO zde.

Hana Prokopová, 22.5.2018

ROZESMÁTÝ SVĚT

I v letošním roce se naši žáci a děti MŠ zúčastnili výtvarné soutěže Rozesmátý svět, kterou každoročně organizuje ZŠ bří Čapků v Úpici. V letošním roce se v kategorii dětí do pěti let umístila na 3. místě Eliška Balcarová s obrázkem Kuřátka v jarní louce. V kategorii 3. – 5. tříd zvítězil s obrázkem Nový život Jeník Balcar a na 2. místě se umístil Kája Píša s obrázkem Čapí rodinka. Gratulujeme. Zde jsou fotografie z předávání cen.

Jaroslav Balcar, 16.5.2018

BESÍDKA PRO MAMINKY

V úterý 15. 5. 2018 se ve škole konala besídka ke Dni matek. Nejprve vystoupila část 1. a 2. třídy s pásmem o velikonočních zvycích. Po nich nastoupil zbytek prvňáků a druháků, kteří v družině zpracovaly pohádku z knížky Chaloupka na vršku. A na závěr se představili třeťáci a čtvrťáci s pásmem básniček a písniček o zdravém životě a o maminkách. Nakonec zazněla píseň Naše máma, při které všechny děti přinesly své mamince dárečky a přáníčka vlastnoručně vyrobená. Věříme, že jsme maminky i babičky potěšili. FOTO zde.

Hana Prokopová, 15.5.2018

OKRESNÍ ZDRAVOTNICKÉ ZÁVODY

V pátek 11. 5. 2018 se v Trutnově konala okresní soutěž zdravotnických hlídek. Naši školu zastupovala Adélka, Pavlík, Andrea, Štěpán a Ivetka (druhý Pavlík onemocněl a nemohl jet, což ho mrzelo). Děti velmi dobře připravila a s nimi na soutěž jela paní Vlachová. Za to jí moc a moc děkujeme! Do Trutnova jsme odvezli putovní pohár za první místo z loňského roku. Bohužel jsme ho neobhájili a skončili jsme čtvrtí. Přesto všem zdravotníkům patří velké poděkování za dobrou reprezentaci naší školy! FOTO zde.

Hana Prokopová, 15.5.2018

PŘEDSTAVENÍ PRO SENIORY

V úterý 15. května se od 13:30 hodin koná v tělocvičně Základní školy v Havlovicích vystoupení žáků naší školy u příležitosti Dne matek. Zde je plakátek.

Jaroslav Balcar, 11.5.2018


ZDRAVOTNICKÝ VÍCEBOJ

Ve středu 18. dubna 2018 se konal ZDRAVOTNICKÝ VÍCEBOJ. Zúčastnilo se ho dvacet družstev z Úpice, Batňovic, Malých a Velkých Svatoňovic a Havlovic. Hlídky cestou z lánské školy do Havlovic plnily zdravotnické úkoly, prokazovaly svou rychlost a hbitost na překážkové dráze, znalost bylin, dopravních značek a historie ČK. Nejlépe si vedlo družstvo z Batňovic a ze starších družstvo z Lán (byly tam i dvě Havlovačky). Naše jedna hlídka (Adélka, Ivetka, Andrea, Ema a Pavlík) se umístila na 5. místě, druhá hlídka (Pavlík, Adam, Jindra, Štěpán a Martin) na místě osmém. Obě družstva bojovala ze všech sil, za což jim patří velké poděkování! Rozdíly mezi družstvy byly minimální. FOTO zde.

Jaroslav Balcar, 19.4.2018

POHÁDKOVÝ ZÁPIS

V úterý 17. 4. se konal pohádkový zápis do naší školy. Děti společně s pohádkovými postavičkami plnily různé úkoly (poznávání pohádek, navlékání korálků, poznávání rozdílů) a nechyběla ani překážková dráha. Domů si odnesly pamětní list a malou sladkost. Prohlédněte si obrázky.

Jaroslav Balcar, 19.4.2018

POZVÁNKA NA TRADIČNÍ ČARODĚJNICKÝ POCHOD

V pondělí 30. dubna se uskuteční tradiční Čarodějnický pochod. Vycházíme od urnového háje v 18 hodin. Cestou budeme plnit tradiční čarodějnické úkoly. V 19 hodin hasiči zapálí vatru. Za pořádající ZŠ a MŠ Havlovice a Sbor dobrovolných hasičů Havlovice vás srdečně zveme!

Jaroslav Balcar, 18.4.2018

SOUTĚŽ VE ŠPLHU

Ve třetí a čtvrté třídě jsme uspořádali soutěž ve šplhu na tyči. A kdo se stal tou nejrychlejší veverkou? 1. Štěpán Smékal, 2. Jenda Vlček, 3. Tomáš Tomčiak a Štěpán Astr, 4. Majda Fialová a Šimon Vlček. Vítězům gratulujeme a potěšili nás i ti žáci, kteří vyšplhali až nahoru. FOTO zde.

Hana Prokopová, 17.4.2018

IGELITIÁDA

V rámci oslav Dne Země se i naše škola zúčastnila IGELITIÁDY. Ve středu 11. 4. 2018 jsme si ve třídě popovídali o Dni Země, podívali se na film o třídění odpadů a o recyklaci, řekli si, jak to vypadá v naší obci a kdo odpad třídí a jací lidé vyhazují odpadky... Po svačině jsme se rozdělili na dvě party a s chutí a s igelitovými taškami vyrazili do přírody. Ti starší sbírali odpadky na Králově kopci kolem silnice, ti mladší se letos vydali na Podhraď. Měli jsme radost, že nám svítilo sluníčko a že jsme naši vesnici zase trochu vyčistili a bude se nám tady všem líbit a pěkně žít. FOTO zde.

Hana Prokopová, 12.4.2018

28. BŘEZEN

28. března jsme měli pěkně vyplněný celý den před prázdninami. Povídali jsme si o velikonočních zvycích a tradicích, o J. A. Komenském a o Dni učitelů. Příští týden si budou moci čtvrťáci vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je to stát před třídou v roli učitele a budou učit své spolužáky podle pečlivě udělané přípravy. A také jsme ještě jeli do Batňovic, kde si pro nás děti z málotřídní školy připravily tři pohádky s názvem Naším krajem. Jejich divadélko se nám líbilo. FOTO zde.

Hana Prokopová, 4.4.2018

VYJMENOVANÝ PRINC

Ve 3. a 4. třídě tři měsíce probíhala soutěž VYJMENOVANÝ PRINC. Žáci ukázali svou znalost vyjmenovaných slov. Na nejvyšší schůdek vystoupal ve 3. třídě Jeník Balcar a hned za ním byl Jenda Vlček a Šimon Vlček. Ve 4. třídě se nejlépe umístil Štěpán Astr a hned za ním Kája Píša a Majda Fialová. Gratulujeme! FOTO zde.

Hana Prokopová, 27.3.2018

TURNAJ VE VYBÍJENÉ

V úterý 27. 3. 2018 jsme uspořádali turnaj ve vybíjené o velikonoční vajíčko. O vítězích rozhodovala šikovnost hráčů a samozřejmě také štěstíčko. A jak to dopadlo, kdo se stal vítězem? 1. třída - Ondra B. 2. třída - Kuba B. 3. třída - David Š. 4. třída - Kája P. Celá škola - Jindra K., Jenda V., Ondra P. Vítězům gratulujeme a všechny ostatní chválíme za snahu. FOTO zde.

Hana Prokopová, 27.3.2018

POHÁDKOVÝ ZÁPIS DO ŠKOLY

V úterý 10. dubna se od 16 hodin uskuteční zápis dětí do Základní školy v Havlovicích. Srdečně zveme všechny zájemce o výuku v naší škole. Pokud má zájem někdo z okolních obcí, informujte se, prosím, předem na telefonním čísle ředitele školy 777/005790. Zde je pozvánka.

Jaroslav Balcar, 26.3.2018

VYNÁŠENÍ MORENY

V neděli 18. března se v Havlovicích konalo tradiční vynášení smrťačky. Okolo 15. hodiny jsme se sešli na horním konci obce U Lávky, abychom společně vynesli paní Zimu. V třeskutém mrazu a vichru se sešlo pár věrných a ti se vydali na tradiční akci. V parku U Pichů jsme příchozím zazpívali, zatancovali a přednesli básničky o jaru. Nakonec Martin Dvořáček tradičně Mařenu zapálil a vhodil ji do řeky. Doufejme, že se nezasekla o břeh a že odplavala po proudu pryč. Zde je několik fotografií.

Jaroslav Balcar, 20.3.2018

VYNÁŠENÍ SMRŤAČKY

V neděli 18. března se koná tradiční vynášení smrťačky. Sejdeme se U Lávky na horním konci obce. V tradičním průvodu půjdeme do vsi. Cestou v parku U Pichových předvedou děti jarní vystoupení. Dojdeme k betonovému mostu, kde zapálíme smrťačku a rozloučíme se s ní. Zveme naše spoluobčany k hojné účasti. Plakát je zde.

Jaroslav Balcar, 7.3.2018

CO JE U NÁS NOVÉHO?

1. března jsme navštívili 21. taneční akademii, kterou pro okolní školy připravila ZUŠ A. M. Buxton v divadle A. Jiráska. I spousta našich školaček zde vystupovala. Dále žáci, kteří navštěvují zdravotní kroužek, se učili masáž srdce a umělé dýchání na "Andule". Leckterý dospělý by musel obdivovat jejich dovednost. No a poslední novinka, která udělala radost hlavně čtvrťákům, je nový koberec na vlastivědu. Zajímavě na něm můžeme procvičovat hory, řeky, sousední státy a kraje. Dětem se takovéhle učení líbí. FOTO zde.

Hana Prokopová, 6.3.2018

MASOPUST

Ve středu 21. února se všichni, kdo mají rádi veselí, ustrojili do masek a vyrazili na Králův kopec, odkud vycházel masopustní průvod. Děti ze školky a školy cestou zpívaly masopustní písně a tancovaly tanečky. Odměnou jim byl teplý čaj a výtečná kobliha. Na hřišti je čekalo 7 stanovišť, kde plnily rozmanité úkoly. Kdo měl splněno, dostal razítko na kartičku a za 7 razítek na něj čekal u stánku balíček se sladkostmi. Masopustní odpoledne se nám všem líbilo. FOTO zde.

Hana Prokopová, 22.2.2018

VESELÉ UČENÍ

Co se dětem hodně líbilo? V rámci prvouky jsme více procvičovali zuby a vyplňovali jsme zajímavý pracovní list a při pracovním vyučování jsme vyrobili zdravé zuby a zuby s kazem. Dále jsme poznávali našimi smysly - hmatem, čichem, chutí, zrakem a sluchem rozmanité potraviny, koření a předměty. Učíme se i o zvířatech, a tak jsme navštívili a zkoumali štěňátka u Bekrů. Zvířátkům v lese jsme donesli kaštany a cestou jsme mohli pozorovat nejen stopy divokých zvířat, ale i neposlušného poníka Terezku, (což jsme ani v plánu neměli). FOTO zde.

Hana Prokopová, 20.2.2018

ZDRAVOTNÍ KROUŽEK

V únoru - po pololetním vysvědčení jsme zahájili práci ve zdravotnickém kroužku. Deset dětí ze 3. a 4. třídy se pravidelně schází každé pondělí od 13 do 14 hodin pod odborným vedením paní Petry Vlachové. Děti se naučí základy první pomoci, které budou moci uplatnit v běžném životě. Vloni naši zdravotníci postoupili jako první z okresní soutěže do kraje, kde opět zvítězili a reprezentovali naši školu v republikovém kole. Hlavní ale je, že děti do kroužku chodí rády a opravdu se tam něco naučí. FOTO zde.

Hana Prokopová, 20.2.2018

LYŽAŘSKÝ KURZ

V týdnu od 12. do 16. února jsme vyráželi po obědě s dětmi ze školy a školky na lyžařský kurz, který každoročně pořádá Ski-academy. Tentokrát jsme jezdili do Žacléře do areálu Bret. Děti nejprve trénovaly v dětském parku a již druhý den vyrazily na velkou sjezdovku. Za týden lyžování udělali všichni velký kus práce a byli spokojeni. Zde je pár fotografií.

Jaroslav Balcar, 18.2.2018

MASOPUSTNÍ REJ JIŽ VE STŘEDU

Ve středu 21. února se uskuteční tradiční masopustní průvod obcí Havlovice. Začínáme v 16 hodin na Králově kopci a pokračujeme ke škole a na hřiště, kde budou pro děti připravené soutěže a úkoly o ceny. Přijďte v maskách, užijeme si masopustní zábavu a tradiční občerstvení. Zde je plakátek. Akci pořádá ZŠ a MŠ Havlovice a TJ Sokol.

Jaroslav Balcar, 16.2.2018

NEJRYCHLEJŠÍ PLAVCI

Ve čtvrtek 8. února jsme zakončili plavecký výcvik. Děti se účastnily závodů - libovolným plaveckým stylem měly co nejrychleji přeplavat jeden celý bazén. A kdo byl nejrychlejší? 1. třída - Natálka F., Natali D., Ondra B. 2. třída - David S., Kuba B., Lukáš V. 3. třída - David Š., Šimon V., Lenka B. 4.třída - Majda F., Adam K., Jindra K. Vítězům gratulujeme! Všichni ostatní dostali mokré vysvědčení a malou sladkost za snahu. Plavání se nám líbilo. FOTO zde.

Hana Prokopová, 13.2.2018

PLAVECKÝ VÝCVIK

Ve čtvrtek 11. 1. 2018 jsme zahájili plavecký výcvik. Nejdříve byly děti rozděleny do skupin podle výkonnosti a začaly s osmdesátiminutovým výcvikem. Žáci se na plavání vždycky těší a je dobře, že se mohou zdokonalit pod odborným vedením. Letos pojedeme ale jenom pětkrát. FOTO zde.

Hana Prokopová, 11.1.2018

Měřeno od 5.4.2016