ZŠ Havlovice - aktuality 2020

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Školní vzdělávací program     Školní řád     Prázdniny     Projekty


VÁNOCE

Letos bylo všechno trochu jinak. Nebyla vánoční besídka, nezpívali jsme koledy při rozsvěcení vánočního stromu. Doháněli jsme učení. Přesto jsme plnili úkoly z adventního kalendáře. Tentokrát děti měly jednu minutu povídat na dané téma a vytvořit obrázkovou hádanku. Při pracovním vyučování si školáci ušili prostírání a vyrobili svícen z větviček. A nejlepší byl poslední den, kdy jsme si povídali o vánočních zvycích, odlévali vosk, pouštěli lodičky, rozkrajovali jablko a poslouchali koledy. Maty, Péťa a Tonička nám moc pěkně zahráli koledy na housle, kytaru a piáno. Po svačině jsme se konečně dočkali a začali si rozdávat dárky. I my učitelé jsme pod stromečkem našli milé dárečky, za které moc děkujeme. Přejeme Vám všem kouzelné Vánoce, pohodové prázdniny a všechno nejlepší do nového roku 2021 - hlavně hodně zdraví. FOTO zde.

Hana Prokopová, 18.12.2020

MIKULÁŠSKÝ DEN

V pátek 4. 12. 2020 naši školu navštívili MIKULÁŠ, ČERT a ANDĚL. Sešli jsme se v tělocvičně, každá třída na jedné straně. Anděl těm nepozorným a rozpustilým dětem promlouval do duše a chtěl, aby se polepšily a děti podáním ruky čertovi slíbily, že se budou snažit a polepší se. Děti měly pro vzácnou návštěvu připravenou básničku, písničku a jednoduchý taneček. Za odměnu dostaly balíček s ovocem a sladkostmi. Žáci ve třídě malovali čerty, vyráběli anděly a vysvětlovali si pranostiky, které se o čertech říkají. Děti na naší škole až tak moc nezlobí, a tak čert nemusel nikoho strčit do pytle a odnést do pekla. A to je dobře! FOTO zde.

Hana Prokopová, 7.12.2020

NÁVRAT DO ŠKOLY

V pondělí 30. listopadu s chutí usedneme opět do školních lavic a vrátíme se k tradiční výuce. Chtěla bych poděkovat těm rodičům, kteří se s trpělivostí doma s dětmi učili, odpovědně posílali vypracované úkoly a písemky ke kontrole, omlouvali je, pokud se nemohly zúčastnit on line výuky, komunikovali se mnou. Udělali jste se svými dětmi kus práce a vím, že to nebylo snadné. Věřím, že jsme to společnými silami v rámci možností zvládli. K těžkému učivu, které děti nepochopily, se ještě vrátíme. I já se už těším na přímou práci ve škole. FOTO zde.

Hana Prokopová, 25.11.2020

PŘIJMEME UKLÍZEČKU DO MŠ

V Mateřské škole Havlovice sháníme uklízečku na zástup za dlouhodobou nemoc. Jde o pracovní poměr pravděpodobně do konce března. Nástup co nejdříve. Pracovní doba je od 11 do 18 hodin. Bližší informace poskytneme na telefonním čísle 777 005 790.

Jaroslav Balcar, 20.11.2020

ZÁŘÍ UTEKLO JAKO VODA

Nikdo se už nechce učit z domova a každý teď rád chodí do školy. První dny jsme si zpestřovali zajímavými aktivitami, a proto nám to ve škole rychle utíká. Tak třeba třeťáci a čtvrťáci pomáhali při organizaci olympiády pro seniory. Za hezkého počasí jsme si udělali dlouhou vycházku Havlovicemi a cestou jsme pozorovali významné stromy. Při angličtině jsme se učili těžkou výslovnost s pomocí lízátka, abecedu jsme opakovali s tanečkem, začala keramika, učili jsme se o houbách přímo v lese - v Kobylinci. Viděli jsme loutkovou pohádku Šípková Růženka v podání loutkoherečky z hradeckého divadla Drak a sami jsme moc pěkně nacvičili loutkový příběh o svatém Václavovi. FOTO zde.

Hana Prokopová, 29.9.2020

ROZLOUČENÍ SE ČTVRŤÁKY

V úterý 30. 6. 2020 přišli do havlovické školy žáci čtvrté třídy naposled. Rozloučili jsme se s nimi v našem kulturním domě. Dostali závěrečné vysvědčení, propisovačku se svým jménem, pamětní list, knihu a jedničkářky pouzdro na tablet. Od paní učitelky, pana ředitele i pana starosty slyšeli pár povzbudivých slov a rad do dalších školních let. Pak jsme společně besedovali s panem starostou. Čtvrťáci nás velice mile překvapili nejen tajným výletem pro paní učitelku, ale i přípitkem, vlastnoručně upečenými dortíky, kaktusem, na jehož trnech byla napíchnutá jména s fotkou žáků a originálním trikem s podpisy. Za všechny dárky, kytičky, čaje a bonboniéry velice děkujeme a přejeme všem dětem moc pěkné prázdniny. Čtvrťákům pak šťastné vkročení do nové školy a na ty ostatní školáky se budeme těšit po prázdninách. FOTO zde.

Hana Prokopová, 1.7.2020

TAJNÝ VÝLET

V pondělí 29. 6. 2020 jsme si po škole vyměnili role. Čtvrťáci pro mě uspořádali tajný výlet. Cestou jsem musela splnit rozmanité úkoly. Zastavili jsme se u Vlachů, kde jsme si prohlédli telátka a králíčky. Pokračovali jsme ke hradu, kde nás čekal pan Kult a Duchovi, kteří připravili vše potřebné. V altánku jsme si připili dětským šampaňským. Já jsem dostala krásné tričko s podpisy všech čtvrťáků. Ti zase dostali preclíky a bonbóny. Potom jsme rozdělali oheň a opekli si buřty. Děti měly čas, aby se trochu vydováděly. Zazpívali jsme si oblíbené písničky a vydali se zpátky ke škole. Byl to od čtvrťáků originální nápad a dalo jim to spoustu práce. Mě velice příjemně překvapili. Společně jsme prožili moc pěkné odpoledne a budeme mít na co vzpomínat. FOTO zde.

Hana Prokopová, 1.7.2020

ŠKOLNÍ KONCERT

V pátek 26. 6. 2020 se děti, které navštěvují ZUŠ, představily hrou na svůj hudební nástroj. Letos to bylo bez 1. a 2. třídy. Lucka F. nám i zazpívala, protože chodí na zpěv. Na flétnu zahrála Anička H., Lucka J., na piáno Barča K., Adélka Š. a Natálka F., která je samouk. Lucka F. ještě zahrála na housle. Je hezké pozorovat, jak se naši hudebníci zlepšují, co všechno dokáží zahrát. Jsou to šikulky! Nakonec jsme si všichni zazpívali aktuální písničku Každá škola má svůj konec. FOTO zde.

Hana Prokopová, 26.6.2020

DEN KERAMIKY

V úterý 9. června se šešli žáci 3. a 4. třídy s Evou a celé dopoledne vyráběli zajímavé výtvory z hlíny. Povedla se jim srdíčka, sluníčka i pestrobarevní motýli. Domů si odnesli i medvídka. Sluníčka Eva přiveze za 14 dnů. Byla radost dívat se, jak se dětem práce daří, jak jsou šikovné, zručné a nápadité. Svým dárkem určitě někomu udělají radost. FOTO zde.

Hana Prokopová, 10.6.2020

ZPÁTKY VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH

25. května 2020 jsme se po více než dvouměsíční přestávce vrátili zpátky do čistě vymalované školy. Ve třídách jsme přestěhovali lavice, každý sedí ve své lavici sám a od kamaráda je dostatečně daleko. Máme jinak přestávky, takže se děti z první a druhé třídy nepotkávají. Na oběd chodíme také po skupinách - každý má svůj stůl a v jídelně je krásné ticho! Vše dezinfikujeme, poctivě si myjeme ruce, měříme teplotu. Pilně se učíme a snažíme se vše dohnat. Ve 3. a 4. třídě jsme ukončili soutěž o vyjmenovanou princeznu. Vyhrály Anička H. a Natálka F. Tři žáci nenastoupili do školy, s těmi jsme se spojili na videokonferenci. FOTO zde.

Hana Prokopová, 1.6.2020

ZMĚNA PROVOZU MŠ OD 1.6. DO 30.6.2020

Od 1. 6. otevíráme MŠ i pro děti, jejichž matky jsou na mateřské dovolené, a to od 7 do 12 hodin. Je důležité, aby zde děti nespaly, neboť bychom nesplnili hygienické požadavky. Zde je stanovena Organizace provozu MŠ. Zde najdete Čestné prohlášení a zde je soubor pravidel, kterými se budeme řídit při provozu MŠ. Provoz MŠ bude i nadále zredukován od 7 do 15,30 hodin.

Jaroslav Balcar, 25.5.2020

VÝUKA 18.5.- 22.5.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (bezobratlí, mapa a samosprávné kraje). Dále procvičujte výuku na výukových programech. Už se vám to krátí. V pondělí 25. 5. startujeme. Do 19. 5. informujte učitele, zda od 25. 5. Vaše dítě nastoupí do školy k prezenční výuce. Zároveň je třeba vyplnit tento formulář, který dítě přinese 25. 5. do školy. Bez vyplnění nesmí dítě vkročit do školy. Zde jsou pravidla provozu ZŠ.

Jaroslav Balcar, 17.5.2020

VÝUKA 11.5.- 15.5.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (společenstva, vodstva, živočichové, anglický jazyk - čas a kvíz zaměřený na řeky). Dále procvičujte výuku na výukových programech. Už se vám to krátí. V pondělí 25. 5. startujeme. Do 19. 5. informujte učitele, zda od 25. 5. Vaše dítě nastoupí do školy k prezenční výuce. Zároveň je třeba vyplnit tento formulář, který dítě přinese 25. 5. do školy. Bez vyplnění nesmí dítě vkročit do školy.

Jaroslav Balcar, 10.5.2020

VÝUKA 4.5.- 8.5.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (společenstva, vodstva, živočichové a 8. květen). Dále procvičujte výuku na výukových programech. Většina z vás si přílohy může vytisknout doma. V případě, že budete chtít přílohy vytisknout, zavolejte J. Balcarovi.

Jaroslav Balcar, 3.5.2020

VÝUKA 27.4.- 30.4.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (společenstva, vodstva, živočichové). Dále procvičujte výuku na výukových programech. Většina z vás si přílohy může vytisknout doma. V případě, že budete chtít přílohy vytisknout, zavolejte J. Balcarovi.

Jaroslav Balcar, 26.4.2020

VÝUKA 20.4.- 24.4.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (M3, M4, ČJ3, ČJ4, vodstvo, Den Země a 22. duben). Dále procvičujte výuku na výukových programech. Většina z vás si přílohy může vytisknout doma. V případě, že budete chtít přílohy vytisknout, zavolejte J. Balcarovi.

Jaroslav Balcar, 19.4.2020

VÝUKA 14.4.- 17.4.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (souhrnná příloha a vodstvo). Dále procvičujte výuku na výukových programech. Většina z vás si přílohy může vytisknout doma. V případě, že budete chtít přílohy vytisknout, zavolejte J. Balcarovi.

Jaroslav Balcar, 13.4.2020

VÝUKA 6.4.- 10.4.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (Angličtina - příloha 1 a 2). Dále procvičujte výuku na výukových programech. Většina z vás si přílohy může vytisknout doma. V případě, že budete chtít přílohy vytisknout, zavolejte J. Balcarovi.

Jaroslav Balcar, 6.4.2020

PLATBY ZA STRAVU A MŠ

Doporučujeme rodičům a cizím strávníkům, aby zrušili své trvalé příkazy k platbám za stravné, družinu a školkovné. Až bude chod školy a školky normálně obnoven, tak se individuálně domluvíme.

Jaroslav Balcar, 2.4.2020

ZÁPIS DO ZŠ

V úterý 7. 4. se měl uskutečnit zápis do naší školy. Vzhledem k situaci bude zápis jen formální. Prosím tedy rodiče o vytisknutí formuláře žádost o přijetí a osobní list. Po jejím vyplnění zalepené vložte do poštovní schránky ve škole. Po vyhotovení rozhodnutí o přijetí budete telefonicky vyzváni k převzetí. Kdo žádá o odklad školní docházky, ten musí vyplnit žádost o přijetí, osobní list a zároveň žádost o odklad školní docházky. I když nemáte potřebná doporučení, vložte též zalepené do poštovní schránky.

Jaroslav Balcar, 2.4.2020

VÝUKA 30.3.-6.4.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. a 4. ročník zde. Klikněte také na přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (vodstvo, jehličnany). Dále procvičujte výuku na výukových programech. V případě, že bude něco nejasné, nebo budete potřebovat poradit, napište e-mail či zavolejte.

Jaroslav Balcar, 30.3.2020

VÝUKA 23.-27.3.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. ročník zde, pro 4. ročník zde. Zde jsou přílohy k výuce pro 3. nebo 4. ročník (vodstvo, jehličnany, hory, papír_čj3, papír_čj4). Dále pro vás máme informace, kde jsou přidány programy na výuku Aj. V případě, že bude něco nejasné, nebo budete potřebovat poradit, napište e-mail či zavolejte.

Jaroslav Balcar, 16.3.2020

VÝUKA 16.-20.3.2020

Vážení rodiče, výuka na tento týden je zapsána pro 1. a 2. ročník zde, pro 3. ročník zde, pro 4. ročník zde. Dále pro vás máme informace k výuce online. V případě, že bude něco nejasné, nebo budete potřebovat poradit, napište e-mail či zavolejte.

Jaroslav Balcar, 16.3.2020

OPATŘENÍ - KORONAVIRUS!

Ve středu 11. 3. byla uzavřena ZŠ. Rada obce rozhodla, že MŠ pro děti pracujících rodičů uzavřena zatím nebude. Školní kuchyně vaří i nadále pro cizí strávníky. Žáci ZŠ obdrželi úkoly do neděle 15. 3. Během pondělí 16. 3. (odpoledne) budou vyvěšeny další opatření, úkoly pro děti, ev. konzultační hodiny pedagogů pro rodiče. Děkujeme za pochopení.

Jaroslav Balcar, 15.3.2020

BESEDA O MYSLIVOSTI

V úterý 3. 3. 2020 k nám na hodinu prvouky a přírodovědy přišel pan Prouza. Velice poutavě nám vyprávěl o myslivosti - o krmelci, srnách, zajících, divokých prasatech a o loveckých psech. Ukázal nám lebku lišky a jezevce, srnčí a jelení parůžky a páráky a klektáky prasete. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života zvěře. Březen je měsíc požární ochrany, a proto jsme malovali obrázky a psali básničky o záslužné práci hasičů. Teď už budeme čekat, které obrázky porota pošle dál do okresní soutěže. Ve čtvrtek 5. 3. jsme se byli podívat na naše spolužačky, jak tancují na akademii. Vystoupení proběhlo v divadle Aloise Jiráska. FOTO zde.

Hana Prokopová, 4.3.2020

HAVLOVICKÝ MASOPUST

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 v 16.30 hod. jsme na Králově kopci zahájili masopustní průvod. Děti ze školky i školy zazpívaly masopustní písničky, zarecitovaly veselé básničky a k tomu si zatancovaly. Přes 60 nápaditých masek se vydalo ke kulturnímu domu, kde opět děti zatancovaly - tentokrát to byly lidové tanečky. Od našich ochotníků dostaly masky bonbóny. Průvod se pomalu přesouval ke škole. Zde za pěkné vystoupení na děti čekalo občerstvení v podobě čaje a koblihy. Masopustní veselí pokračovalo na hřišti. Zde bylo připraveno 8 sportovních disciplín. Po splnění všech úkolů si děti došly ke stánku, kde obdržely balíček dobrůtek. Počasí nám přálo, a tak jsme byli všichni spokojeni. FOTO zde.

Hana Prokopová, 25.2.2020

MASOPUST V HAVLOVICÍCH

Ve čtvrtek 20. února se uskuteční tradiční masopustní průvod obcí Havlovice. Začínáme v 16,30 hodin na Králově kopci a pokračujeme ke škole a na hřiště, kde budou pro děti připravené soutěže a úkoly o ceny. Přijďte v maskách, užijeme si masopustní zábavu a tradiční občerstvení. Zde je plakátek. Akci pořádá ZŠ a MŠ Havlovice ve spolupráci s Klubem amatérských herců a TJ Sokol.

Jaroslav Balcar, 16.2.2020

ZDRAVOTNÍ KROUŽEK, PLAVECKÝ VÝCVIK

V lednu 9 školáků začalo chodit do zdravotního kroužku. Děti ochotně vede odbornice na zdravovědu paní P. Vlachová. Za to jí patří veliké poděkování! Žáci si zde osvojí základy první pomoci, které využijí na zdravotnických soutěžích, při hodinách prvouky a hlavně v běžném životě. Dále všichni školáci začali také v lednu jezdit do Trutnova na plavecký výcvik. Podle výkonnosti jsou rozděleni do tří družstev a zdokonalují se v plavecké technice a rychlosti. Čeká je deset lekcí pod odborným vedením. Na plavání i na zdravotní kroužek se děti vždy těší, a to je dobře. FOTO zde.

Hana Prokopová, 29.1.2020

LEDNOVÉ AKTIVITY

7. 1.2020 třetí a čtvrtá třída za slunného počasí vyrazila ke krmelci. Zvířátkům na Picimberku jsme přinesli pár dobrot na přilepšenou. Ve sněhovém poprašku jsme objevili stopy psa, kočky, srnky a myší. V pátek 10. ledna jsme všichni začali jezdit na plavecký výcvik do trutnovského bazénu. Žáci jsou rozděleni do tří družstev podle své výkonnosti. Za deset lekcí se budou moci zdokonalit v plaveckých dovednostech. Od pondělí 13. 1. budou některé děti odpoledne navštěvovat týdenní lyžařský kurz. No a potom nás budou čekat pololetní písemky. Tak ať se vám ve všech činnostech daří! FOTO zde.

Hana Prokopová, 10.1.2020

Měřeno od 5.4.2016