ZŠ Havlovice - aktuality 2022

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Školní vzdělávací program     Školní řád     Prázdniny     Projekty


POSLEDNÍ DEN

Posledním školním dnem v roce 2022 se stal 22. prosinec. Vyprávěli jsme si o včerejším výletu, o vánočních tradicích. Sally nám pověděla o oslavách Vánoc v Anglii, Verča zase na Ukrajině. Některé děti nám povídání zpestřily hrou na kytaru a varhánky. Po svačině se děti dočkaly a konečně si mohly rozbalit dárečky, které našly pod stromečkem. I my dospěláci moc děkujeme Ježíškovi za milé dárky, které nám udělaly radost. Přejeme Vám pěkné vánoční prázdniny a všechno nejlepší do nového roku, hlavně zdraví, štěstí, lásku, pohodu a pevné nervy při učení. Foto ZDE.

Hana Prokopová, 22.12.2022

VÁNOČNÍ VÝLET

Ve středu 21. prosince 2022 na zimní slunovrat jsme všichni z havlovické školy vyrazili speciálním autobusem do Třebechovic pod Orebem. V muzeu jsme viděli spoustu betlémů dřevěných, skleněných, papírových, keramických, železných, ze slámy či šustí, dokonce i z 3D tiskárny. Všichni ale nejvíce a s úžasem obdivovali ten Proboštův mechanický betlém, 6,9 metru dlouhý, s více než 200 pohybujícími se figurkami. V muzeu jsme se v teple nasvačili a 5 minut jsme pokračovali autobusem do Krňovic, kde se nachází skanzen. Prohlédli jsme si staré chaloupky, větrný i vodní mlýn s vantroky. Uvědomili jsme si, že lidé dříve žili jinak než my, a z naší vánoční besídky jsme si zopakovali všechny vánoční obyčeje. U krbu jsme se naobědvali a se spoustou zážitků jsme se vrátili domů. Výlet se všem moc líbil. Klikněte na obrázky.

Hana Prokopová, 22.12.2022

NÁVŠTĚVA PÁTÉ TŘÍDY

V úterý 20. 12. 2022 nás navštívili naši bývalí spolužáci - páťáci z lánské školy a z Hořiček. A dostavili se v plném počtu. Připravili jsme pro ně malé pohoštění - čaj a vlastnoručně upečené cukroví. Hezky jsme si popovídali o tom, jak to chodí na jiných školách, na co rádi vzpomínají a co je lepší jinde. Mám radost, že se děti zařadily mezi ty šikovnější a hodnější školáky. Shodli jsme se, že uličníci jsou všude. Vzájemně jsme si popřáli hodně pěkných dárků pod stromečkem a všechno nejlepší do nového roku. Bylo to milé setkání. Ve škole vyrábíme dárečky a přáníčka - kaleidoskop, voňavý pytlíček, svícen z keramiky a svícínek z přírodnin. Dnes jme si zahráli poučné anglické domino. Podívali jsme se na pěknou cirkusovou besídku naší mateřské školky. A tak nám ten adventní čas rychle utíká. Foto ZDE.

Hana Prokopová, 20.12.2022

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Po dvouleté odmlce kvůli covidovým opatřením jsme se školáky nacvičili vánoční besídku s názvem Vánoční zvonění. Docela dlouho jsme naše vystoupení nacvičovali, chystali jsme kulisy a v pondělí jsme se ukázali naší mateřské školce a v úterý 13. prosince 2022 jsme měli pro rodiče a babičky dvě vystoupení. Při prvním měly děti trému, ale při druhém už z nich úzkost spadla a zahrály to moc pěkně. Naši herci to neměli lehké - musí se text naučit zpaměti, mluvit nahlas a zřetelně, pohybovat se po jevišti,... A zvládli to na jedničku! Byl to příběh rodiny, která prožívá adventní čas a se sousedy si jde zazpívat koledy do kapličky. Na Štědrý den s prarodiči povečeří a rozbalují dárky v podobě tanečků, písniček a básniček. Podívejte se na FOTO.

Hana Prokopová, 14.12.2022

POZVÁNKA NA PŘEDVÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ

Zveme Vás na předvánoční vystoupení žáků Základní školy Havlovice pro veřejnost, které se koná v úterý 13. prosince od 17:00 a od 18:30 hodin. Máte tak možnost vybrat si čas, který Vám více vyhovuje. Vstupné je dobrovolné. Klikněte na plakátek.

Jaroslav Balcar, 12.12.2022

MIKULÁŠSKÝ DEN

V pondělí 5. prosince 2022 jsme pro děti připravili netradiční překážkovou dráhu. Nejrychleji ji proběhli Dan, Zuzka, Maty a Tomáš. Za svoji hbitost dostali čokoládovou figurku. Na 2. a 3. místě se umístili Viktorka a Nela, Ema a Lucka, Ondra a Míša, Majda a Nikolka. Ti dostali pěkný obrázek. Když jsme závody vyhodnotili, ozvaly se rány koštětem na dveře a do tělocvičny vtrhli čerti, andělé a Mikuláš. Mikuláš věděl o všech prohřešcích, některé děti pokáral a ty mu slíbily, že se polepší. Všichni školáci měli pro nebeskou návštěvu připravený pěkný taneček s písničkou. Andělům se to moc líbilo a každému školáčkovi dali pytlíček ovoce a dobrot. Pak jsme si ještě přečetli pohádku od Josefa Čapka: Jak hráli divadlo a na Mikuláše co bylo. Byl to pěkný den. Foto je zde. Zítra nás čeká cesta do Úpice. V divadle uvidíme vystoupení našich kamarádek, které chodí do ZUŠKY, na taneční akademii. Už se těšíme.

Hana Prokopová, 6.12.2022

ADVENT

Na první adventní neděli - 27. listopadu 2022 jsme se sešli v parku TGM, abychom rozsvítili náš strom. Všechny přivítal pan starosta a popřál nám klidný a pokojný adventní čas. Děti ze školky a školy zarecitovaly básničky, zazpívaly koledy a když se stromeček rozsvítil, tak se z dětských pusinek ozvalo jééé. Potom děti dostaly za pěkné zpívání míček. Jediné Verče míček zacinkal, a proto vyhrála živého kapra, kterého jí z kašny vylovil sám vodník. Rodiče se mohli zahřát medovinou. Ve škole jsme si vyrobili vlastní adventní kalendář - zimní vesničku. Každý školní den bude v domečku schovaný úkol, který budou muset školáci splnit. Kdo úkol vyřeší nejlépe, dostane sladkou odměnu z čokoládového kalendáře. A tak nám to teď ve škole bude příjemně utíkat a brzy se dočkáme Ježíška. FOTO zde.

Hana Prokopová, 29.11.2022

ČTVRTLETÍ

V pátek 4. 11. 2022 jsme měli druhou keramiku, při které jsme si vyrobili vánoční dárek - svícínek. Třeťáky a čtvrťáky si odvedl pan Králík do hradního muzea v naší škole a sehráli na stole bitvu s papírovými vojáčky. Bojovali proti sobě Habsburkové a Češi s Přemyslem Otakarem II. Děvčata proti klukům. Házelo se kostkami a zápolení řídil pan Králík. Děti se do bitvy vžily a hodina bojů utekla velmi rychle. Dále se učíme na čtvrtletní písemky. Také jsme začali s nácvikem vánočního představení. Fotoreportáž je zde.

Hana Prokopová, 4.11.2022

DÝŇOVÝ DEN

V úterý 25. 10. 2020 jsme šli do školy bez tašek. Nejprve třeťáci a čtvrťáci zahráli pro své mladší kamarády divadélko Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen. Pohádku napsal Josef Čapek a najdete ji v knížce Povídání o pejskovi a kočičce. Potom jsme se rozdělili na tři družstva - žlutí, oranžoví a zelení. Děti postupně plnily rozmanité úkoly. Vyráběly dýni ze skládaného papíru, dýni jako zápich do květináče, lepily a vymalovávaly dýňový obrázek a závodily v tělocvičně. Nakonec hádaly hádanky. Nejúspěšnější bylo oranžové družstvo. Školáci si domů odnesly všechny výrobky a pamětní list. Po obědě jsme zašli do našeho parku, přinesli jsme kytičku k pomníku a u sochy TGM jsme moc pěkně zazpívali naši hymnu a písničku Ach, synku, kterou si pan prezident prý rád zpíval. Potěšilo nás, že se na nás přišel podívat a představit se nám nový pan starosta - pan Martin Kult. Zde je fotoreportáž.

Hana Prokopová, 25.10.2022

NÁVŠTĚVA RYBÁRNY

Ve čtvrtek 13. 10. 2022 jsme se vydali k rybníku Jindra. Hospodář pan Hofman nás mile přivítal a vyprávěl nám o sobotním výlovu, o druzích ryb, které tady žijí, o jejich nepřátelích. Ukázal nám krásného jesetera. O historii rybníka jsme si přečetli z vývěsní tabule. Ve škole jsme si potom prohlédli video Televize JS o výlovu a poznávali jsme druhy ryb. Děti se pochlubily výrobky z pracovního vyučování - rozvrh ve tvaru tužky a stojánek na psací potřeby ve tvaru zvířátka. Podívejte se na fotky.

Hana Prokopová, 18.10.2022

BĚH SPADANÝM LISTÍM

V úterý 11. 10. 2022 jsme se za slunného počasí vydali do Doleček. Běželi jsme tady tradiční kolečko spadaným listím. A jak to dopadlo? Tady jsou ti nejlepší z každé třídy: 1. místo - Viktorka Ř., Emička P., Míša H., Honzík Z. 2. místo - Danek H., Sam K., Maty K., Majda Ch. 3. místo - Eliška H., Lucka Z., Ondra K., Eliška B. Vítězům jsme předali diplom a malou pozornost. Gratulujeme! Ostatní závodníci byli pochváleni za snahu. Třeba to vyjde příště. Foto zde.

Hana Prokopová, 18.10.2022

PŘIVÍTÁNÍ PODZIMU

Ve čtvrtek 6. 10. 2022 jsme si zpestřili výuku vycházkou za slunného počasí. Poznali jsme další části Havlovic (Závoď, Podháj, Poklekov, Picimberk, Barchoviny), našli jsme různé druhy hub, obdivovali jsme krásně zbarvenou podzimní přírodu, určovali jsme světové strany a sbírali zajímavé přírodniny, které jsme další den použili při výrobě figurek z kaštanů. To také přijela Eva - učitelka keramiky. S ní si všechny děti vyrobily hliněný obrázek jablíčka nebo hrušky. Vyprávěli jsme si o výlovu našeho rybníka, přečetli si poutavé články o výlovu Rožmberka. Nezapomněli jsme ani na posvícenské písničky a procvičili jsme si jazýčky v jazykolamu: naše posvícení je ze všech posvíceníček to nejposvíceničkovatější posvíceníčko. Můžete si to také zkusit. Fotogalerie je zde.

Hana Prokopová, 10.10.2022

DIVADELNÍ TÝDEN

V pondělí 26. září 2022 do naší školy zavítala loutkoherečka paní Bílková z Hradce Králové. Zahrála nám pohádku Báječné úterý od spisovatelky D. Mrázkové. Využila velmi zajímavou techniku magnetu a autoskla, kterou si pak děti mohly vyzkoušet. Třeťáci a čtvrťáci si pro své mladší spolužáky připravili scénku o smrti knížete Václava. Všichni si tak uvědomili, proč budeme 28. září doma a kdo to byl Václav a jak zemřel. Také jsme si vyprávěli pověst o hoře Blaník, kde se Václavovo vojsko ukrývá a až bude české zemi nejhůře, vyrazí nám na pomoc. Prohlédněte si obrázky.

Hana Prokopová, 27.9.2022

ZPÁTKY VE ŠKOLE

Skončily krásné prázdniny a my jsme se opět vrátili do školních lavic a pomalu se rozkoukáváme a zvykáme si na jiný režim dne. Za pěkného počasí jsme se prošli po okolí školy a seznámili se s některými naučnými tabulemi, viděli jsme žentour, nová spolužačka Verča z Ukrajiny nám ukázala v Muchově, kde bydlí. V angličtině jsme si zpestřili nácvik výslovnosti s lízátkem. Ve čtvrtek 8. září 2022 pomáhalo sedm dobrovolníků na havlovické Olympiádě pro starší a dříve narozené. Tak děti, ať se Vám ve škole nejenom daří, ale i líbí! Foto zde.

Hana Prokopová, 14.9.2022

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Od 1. září 2022 mohou přijít děti do ranní družiny od 6:30 do 7 hodin a odpolední do 15:30. Po celý školní rok bude školní družina do 15:30 hodin. První den s prvňáčky přijdou rodiče. Budu je informovat o průběhu školního vyučování a p. vychovatelka jim sdělí informace ke školní družině. Okolo 9. hodiny budou moci odejít. Děti mohou odcházet po obědě, ve 13, v 15 nebo 15:30 hodin dle dohody. Výuka ve 3. a 4. ročníku bude končit v PO, ST, ČT a PÁ ve 12:35 a pak půjdou děti na oběd. V ÚT budou končit po odpoledním vyučování v 13:25. První a druhý ročník končí v ÚT ve 13:25, v ostatních dnech v 11:40 a poté jdou děti na oběd. V případě potřeby volejte 777005790.

Jaroslav Balcar, 31.8.2022

ROZLOUČENÍ SE ČTVRŤÁKY

Ve čtvrtek 30. 6. 2022 dostali žáci 1. - 3. třídy vysvědčení. Popovídali jsme si o plánech na prázdniny, o bezpečnosti při prázdninových akcích, čtvrťákům jsme zazpívali jejich oblíbené písničky a dokonce jsme jednu píseň na prázdniny sami složili. V 10 hodin jsme se všichni odebrali do kulturního domu, kde nás už čekal pan starosta. Tady si čtvrťáci slavnostně převzali poslední havlovické vysvědčení od paní třídní učitelky, dostali pěkný sešit a tužku se jménem. Pan ředitel jim předal pamětní list a pan starosta knihu s věnováním a tašku Havlovic. Všichni jsme čtvrťákům řekli pár milých slov a rad a popřáli hodně úspěchů na nové škole. Pak následovala krátká beseda s panem starostou. Poděkovali jsme za srdečné přijetí v KD a spěchali do školy na dobrý oběd. A zase jeden rok za námi. Takže pěkné prázdniny! Odpočiňte si a načerpejte nové síly do dalšího školního roku! Děkujeme všem dětem za nádherné kytičky, sladké a voňavé dobroty, za milé dárečky. Zvláště já děkuji čtvrťákům za speciální dárek, který mě potěšil a který velmi ráda využiju. Překvapili jste mě a udělali jste mi ohromnou radost! Obrázky jsou zde. Přeju Vám hodně úspěchů na nové škole. Mějte se dobře a rozsviťte si sluníčko. V Úpici a na Hořičkách vykročte 1. září pravou nohou! Ať se Vám daří!

Hana Prokopová, 30.6.2022

PROJEKTOVÝ DEN - POLYTECHNICKÁ VÝUKA

Předposlední den ve škole se všem školákům velice líbil. Přijel pán z pražské Malé technické univerzity a stavěl s námi město. Nejprve jsme si povídali o různých stavbách, o městě a vesnici, o silnicích a mostech... Pak děti ve skupinách podle plánu postavily město s významnými budovami z lega a umístily je na vhodné místo svého Lego city. Pak namalovaly plán svého města. Nakonec postavily z lego kostek také podle plánu most a dokonce mohly po něm přejít. Děti musely spolupracovat. Bohužel, některé děti spolupracovat neumí a když to není podle nich, mávnou rukou, urazí se a ze skupiny odejdou. Bylo to moc pěkné dopoledne. Děti si odnesly diplom stavitele. Mrkněte na fotogalerii.

Hana Prokopová, 29.6.2022

NÁVŠTĚVA V HASIČSKÉ ZBROJNICI

V úterý 28. 6. 2022 jsme všichni vyrazili po svačině do hasičské zbrojnice. Paní Hofmanová nás poučila o bezpečnosti, pan Dvořáček nám ukázal hasičská auta a jejich vybavení a pan Prouza se nám předvedl v kompletní hasičské uniformě. Pak jsme se dozvěděli výsledky soutěže POOD v místním kole. A jak to dopadlo? Kdo namaloval nejhezčí obrázky? 1. třída - Ema (ta se dostala až do krajského kola), Lucka, Nela. 2. třída - Ondra, Maty, Maty. 3. třída - Terka, Majda, Sally a Eliška. 4. třída - Tonda, Péťa, Míra. Pěknou básničku o hasičích napsala Majda a Káťa (na fotce ji zastupuje paní Hofmanová). Oceněné děti dostaly pěkné dárky, ze kterých měly velkou radost. Všichni za snahu při malování dostali bonbóny. Příští rok se zase budeme snažit a něco pěkného našim hasičům namalujeme a napíšeme. Podívejte se na fotky.

Hana Prokopová, 29.6.2022

POCHOD NA HRAD

V pátek 24. 6. 2022 nešla ve škole elektřina, proto jsme se rozhodli, že si k obědu opečeme buřty. Po nástupu před školou jsme se rozdělili do pěti družstev a vydali jsme se na cestu směrem k rybníku, do Náchodce a na hrad. Cestou jsme plnili úkoly, poznávali přírodu, zkoumali malé žabky. Na hradě jsme se posilnili, zkusili si různé zábavné hry a vydali se zpět ke škole. Ušli jsme dost kilometrů, bylo teplo, a tak jsme byli příjemně unaveni. Nejvíce bodů získalo družstvo Emila, kde byla také Sally, Lucka, Tobiáš a Honzík. Gratulujeme! Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 27.6.2022

OLYMPIÁDA MÁLOTŘÍDNÍCH ŠKOL

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 za krásného počasí se opět po dvouleté odmlce uskutečnila olympiáda málotřídních škol v atletice a ve vybíjené. V 8 hodin do našeho sportovního areálu přijely děti z Batňovic a z Velkých Svatoňovic. Po nástupu a zahájení jsme se pustili do soutěžení ve skoku do dálky, hodu míčkem, krátkém a vytrvalostním běhu. Děti bojovaly ze všech sil, snažily se porazit soupeře z druhé školy. A jak dopadli naši závodníci? 1. třída - Jakub P. - 1. místo. 2. třída - Tobiáš H. - 1. místo (na fotce v zastoupení pana ředitele). 3. třída - Majda Ch. - 2. místo, Tomáš V. - 3. místo (škoda, že byl Honza Z. u lékaře, mohl mít 1. místo.). 4. třída - Maty D. - 1. místo, Toník Č. - 3. místo. Vítězové dostali ceny, které nám věnoval Havlovický svaz malého fotbalu z.s. Děkujeme za pěkné lahve a tašky! Udělaly dětem radost. Ve vybíjené jsme uhráli remízu. Každá škola vyhrála právě jednou. Nikdo si tedy neodnesl putovní plyšové sluníčko. Hlavně, že jsme si pěkně zahráli! Klikněte na fotoreportáž.

Hana Prokopová, 23.6.2022

ŠKOLNÍ KONCERT

Ve středu 22. 6. 2022 jsme na naší škole uspořádali koncert. Děti, které navštěvují ZUŠKU, se nám pochlubily, co pěkného umí zahrát na svůj hudební nástroj - housle, kytaru, klavír, flétnu. Byla to moc hezká poslední hodina hudební výchovy. Tak ať vám to vydrží a ve hře pokračujte dál!! Jste šikulky! Připojujeme menší fotogalerii.

Hana Prokopová, 22.6.2022

NÁVŠTĚVA LÁNSKÉ ŠKOLY

Ve středu 22. 6. 2022 jsme se s pány kluky ze čtvrté třídy vydali do Úpice, aby poznali školu, do které budou chodit po prázdninách. Pan ředitel nás provedl po celé škole, vše nám ochotně ukázal, odpověděl na naše dotazy. Dětem se na lánské škole líbilo a aspoň vědí, co je v září čeká. A nemusí mít žádné obavy. Káťa se s kluky rozloučí a půjde na Hořičky. Foto zde.

Hana Prokopová, 22.6.2022

ŠKOLNÍ VÝLET

V úterý na první letní den jsme za slunného počasí vyrazili speciálním autobusem i s mateřskou školkou do Chlumce. Zde jsme navštívili Četnické muzeum, kde se líbilo hlavně chlapcům. Potom jsme pokračovali do Fajnparku, kde jsme si užili trampolíny, průlezky i autíčka, navštívili indiánskou vesnici, viděli dinosaury a hmyz, odpočinuli jsme si v divadle a svezli se na oslících. Myslím, že si to děti užily. Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 22.6.2022

UKONČENÍ KERAMIKY, TOM MEZI ČTVRŤÁKY

Žáci 3. a 4. třídy zakončili keramický kurz. Každý si vytvořil svůj výrobek a odborná porota a žáci sami vybrali ty nejlepší. Byli to Káťa V. , Emil K., Maty D. a Honza Z. V pátek 10. 6. 2022 nás navštívil Tom, náš spolužák z amerického Texasu. Studuje na naší škole dálkově. Teď navštívil babičku a dědu, protože už má prázdniny, a tak zavítal i do naší třídy. Povyprávěl nám o tom, jak to chodí v americké škole, ukázali jsme si rozdíly mezi americkou a britskou angličtinou, poslechli si jeho výslovnost a samozřejmě nám zase Tom ukázal, jak umí češtinu, matiku, vlastivědu... Bylo to milé setkání. Mrkněte na foto.

Hana Prokopová, 10.6.2022

NÁVŠTĚVA ZE ZUŠKY

V pondělí 6. června 2022 naši školu navštívil taneční obor úpické ZUŠKY. Viděli jsme pěkná vystoupení tanečnic, mažoretek i baletku. Pozorovali jsme pohybové nadání i našich havlovických spolužaček a dokonce jsme si mohli některé taneční kroky také vyzkoušet. Některým dívenkám se vystoupení moc líbilo a chtěly by začít chodit do tanečního kroužku. Paním učitelkám děkujeme za příjemnou hodinku. Obrázky jsou zde.

Hana Prokopová, 10.6.2022

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

Ve středu 1. června 2022 jsme slavili ve škole Mezinárodní den dětí. Zpívali jsme, soutěžili jak v tělocvičně, tak i ve vědomostech z matiky, češtiny, v poznávání bylin - nejvíce jich poznala Terezka P. a Eliška B. Výuku prvouky jsme si zpestřili pokusy s rostlinami, navštívili jsme opravovaný Hejnův statek. Kéž by se všechny děti měly tak dobře, jako se máme my. Fotogalerie je zde.

Hana Prokopová, 2.6.2022

ROZESMÁTÝ SVĚT

V březnu jsme malovali ve všech třídách obrázky do soutěže Rozesmátý svět očima dětí. Téma bylo: sladký svět. Našim žákům se podařilo uspět ve velké konkurenci dětí z celého okrsku Jestřebích hor. 24. května si pro diplom a pěkné odměny dojely do Úpice Sally D., Ema P. a Zuzka D. Dívky dobře reprezentovaly naši školu a patří jim za to naše velká gratulace a poděkování. Ještě jednou jsme vyfotili s diplomy nejúspěšnější žáky v soutěži Požární ochrana očima dětí. Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 24.5.2022

BESÍDKA PRO MAMINKY

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 jsme pozvali do školy maminky a babičky a ve vyzdobené tělocvičně jsme jim zahráli dvě pěkné pohádky. 1. a 2. třída si připravila pohádku Ledové království a 3. a 4. třída zahrála pohádku B. Němcové Chytrá horákyně. Děti se snažily a pohádky zahrály moc pěkně. Na závěr zarecitovaly básničku, zazpívaly písničku a rozběhly se k maminkám, aby jim předaly přáníčka a dárečky, které pro ně s láskou vyrobily. Bylo to pěkné odpoledne. Podívejte se na fotografie.

Hana Prokopová, 13.5.2022

ZDRAVOTNICKÝ VÍCEBOJ

Ve středu 11. 5. se v rámci okrsku Jestřebích hor konala zdravotnická soutěž na okresní úrovni. Pětičlenné hlídky cestou z Úpice do Havlovic musely prokázat znalosti ve zdravovědě, v dopravních předpisech i v poznávání léčivých bylin, také svoji tělesnou zdatnost, rychlost a obratnost. Ze sedmi hlídek v mladší kategorii se naše družstvo pod vedením paní Vlachové umístilo na krásném 2. místě! Za odměnu děti dostaly drobné dárky. Všichni jsme se z jejich výborného umístění radovali a moc gratulujeme!! Paní Vlachové děkujeme za obětavé vedení zdravotního kroužku ve volném čase. Obrázky jsou zde.

Hana Prokopová, 13.5.2022

VÍTĚZOVÉ

V březnu jsme malovali obrázky a vymýšleli básničky do soutěže Požární ochrana očima dětí. Dnes už známe výsledky z okresního kola. Z 323 zúčastněných dětí se Káťa V. umístila se svou básničkou na 1. místě, Ema P. byla se svým obrázkem první a Ondra K. a Terezka P. získali místo třetí. Oceněné děti si přijdou 13. 5. 2022 v 16 hodin na HZS Trutnov pro ocenění. Gratulujeme!!! Dále jsme v tělocvičně šplhali na tyči. Mezi nejrychlejší veverky se zařadili: Maty D., Honzík Z., Emil K. a Eliška B. Také gratulujeme!!! Prohlédněte si obrázky.

Hana Prokopová, 6.5.2022

ČARODĚJNICE

V sobotu 30. 4. 2022 se havlovické čarodějnice a čarodějové sešli u školy, aby se podepsali do čarodějnické knihy a předvedli kouzelnické zaklínadlo. Potom se vydal dlouhý průvod za hlavní čarodějnicí na hřiště. Tady musely děti splnit 8 různých úkolů, nakonec se proletěly na lanovce s koštětem a dostaly pytlíček prapodivných sladkostí. Pak hasiči zapálili připravenou hranici i s čarodějnicí. Kdo chtěl, opekl si špekáček, koupil limonádu, proletěl se na koštěti, pobavil se. Myslím, že se nám sobotní večer vydařil. Pár fotografií je zde.

Hana Prokopová, 2.5.2022

DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 21. 4. 2022 se všichni školáci vydali vybaveni rukavicemi a igelitovými taškami do různých částí Havlovic, aby je zbavili odpadků, které tady nějací nepořádníci odhodili na zem. Děti zaslouží velkou pochvalu, protože se snažily a sbíraly s velkým elánem. O ekologické problematice jsme si také povídali, promítli si poutavé video, přečetli si bajky a kreslili jsme naši Zemi. Doufám, že dětem aspoň něco uvízne v hlavičkách a až budou dospělí, budou se chovat k naší Zemi zodpovědně. Také se pilně učíme, protože je třetí čtvrtletí. Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 22.4.2022

ZÁPIS DO ŠKOLY

V úterý 12. dubna se od 16 hodin konal zápis do naší školy. Sedm budoucích prvňáčků plnilo úkoly a pomáhaly jim při tom pohádkové postavičky z řad třeťáků a čtvrťáků. Zde je několik fotografií.

Jaroslav Balcar, 19.4.2022

VELIKONOCE

Týden před prázdninami jsme se věnovali Velikonocům. Při pracovních činnostech jsme vyráběli slepičky, králíčky, zdobili vejdunky, povídali jsme si o velikonočních zvycích, o Ježíšovi, o pokladech, které se na Velký pátek otevírají, jak slaví Velikonoce v jiných zemích, naučili jsme se pár anglických slovíček. Také jsme si řekli, jak se chovat na koledě. Navštívili jsme Dřevěnku v Úpici, kde byla moc pěkná masopustní a velikonoční výstava. Nejvíce se nám líbily slaměné kraslice. Aspoň máme inspiraci, jak si to doma můžeme vyzdobit a jak namalovat vajíčka, aby se klukům v pondělí líbila. Také jsme uspořádali v tělocvičně turnaj ve vybíjené o velikonočního zajíčka. Pořadí v jednotlivých třídách, 1. třída: Ema, 2. třída: Maty, 3. třída: Tom, 4. třída: Emil, celá škola: Maty D. Vítězům gratulujeme a věříme, že jim čokoládový zajíček bude chutnat. Fotogalerie je ZDE.

Hana Prokopová, 13.4.2022

PLAVÁNÍ

V dubnu jsme ukončili desátou lekci plaveckého výcviku. Děti se na plavání moc těšily, líbilo se jim v bazénu. Hlavně se všichni zdokonalili a udělali velký pokrok. Škoda jen, že hodně dětí bylo často kvůli nachlazení doma. A jaké jsou výsledky? Mezi nejvytrvalejší plavce se zařadili Sally, Káťa, Maty, Emil a Péťa. Rychlostní závody vyhráli s páskem Zuzka, Kuba a Jenda. V kategorii bez pásku uspěly Nela a Ema. 2. a 3. třída: Nikola, Eliška, Matyáš. 4. třída: Maty, Emil, Péťa. Všichni za snahu a zlepšení dostali diplom a malou sladkou odměnu. Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 13.4.2022

SMRTNÁ NEDĚLE

V neděli 3.4. 2022 jsme se po dvouleté odmlce sešli u dřevěné lávky, abychom vynesli zimu z naší obce. Děti ze školy a školky šly v čele průvodu a zpívaly halekačky. V polovině cesty jsme zastavili a rodičům a ostatním přihlížejícím jsme zazpívali, zatancovali a zarecitovali básničky o jaru. Potom jsme se vydali s Mařenou k mostu, kde jsme ještě zazpívali další jarní písničky, aby ta zima už konečně odešla. Pan Dvořáček smrťačku zapálil a voda řeky Úpy ji odnesla pryč. Mrkněte na fotoreportáž.

Hana Prokopová, 5.4.2022

DEN UČITELŮ

28. března jsme si připomněli Den učitelů a osobnost J. A. Komenského. Žáci si vyměnili roli s paní učitelkou a sami si připravili program pro děti, postavili se před učitelský stůl a s kuráží se pustili do učení svých kamarádů. Přestože byli šikovní, žádný z nich se učitelem stát nechce. Také jsme malovali obrázky do soutěže Rozesmátý sladký svět. Teď čekáme na vyhodnocení. Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 4.4.2022

ZDRAVOTNÍ KROUŽEK

V únoru do naší školy začala docházet zdravotnice paní Vlachová, aby děti naučila základy první pomoci. A tak 6 dětí ze třetí a čtvrté třídy se každé pondělí s paní Vlachovou na hodinu sejdou a učí se obvazovat, přivolat pomoc, zastavit krvácení, ošetřit popáleninu, provádět masáž srdce na figuríně... Při prvouce se žáci budou učit dopravní výchovu a poznávat byliny. Tím se připravují na zdravotnickou soutěž, která proběhne v květnu v rámci okrsku Jestřebích hor. Velice přínosné je, že děti budou umět ošetřit základní poranění, a to se jim bude hodit. FOTO zde.

Hana Prokopová, 4.4.2022

VYNÁŠENÍ ZIMY

V neděli 3. dubna se po dvou letech opět uskuteční vynášení Smrťačky. Sejdeme se v 15 hodin u lávky na horním konci obce a společně vyneseme ze vsi paní Mařenu. Přijďte se podívat. Zde je plakátek.

Jaroslav Balcar, 1.4.2022

VYJMENOVANÁ PRINCEZNA

Třeťáci a čtvrťáci se učí vyjmenovaná slova. Hráli jsme dlouhodobě hru, kdy děti musí správně určit psaní i - y. Titul VYJMENOVANÁ PRINCEZNA si vybojovala Káťa ve 4. třídě a Eliška ve 3. třídě. Pěkné výsledky měl i Tom a Péťa. Čtvrťáci psali v přírodovědě referáty o zvířátkách. Míra psal o svém pavoukovi a dozvěděli jsme se, že i pavouci se svlékají a jeho svlek nám přinesl ukázat. FOTO zde.

Hana Prokopová, 17.3.2022

ZÁPIS DO MŠ PRO ROK 2022/2023

Zápis nových dětí do naší mateřské školy na školní rok 2022/2023 proběhne 2. a 3. května 2022, vždy od 14,00 do 16,00 hodin v přízemí MŠ. S sebou vezměte rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Těšíme se na vás! Děti a paní učitelky ze školky od Hastrmánka.

Yvona Friebelová, 10.3.2022

ÚNOR

Ve středu 16. 2. 2022 si pro nás připravili studenti úpického gymnázia pěkné pohádky z Čapkovy knihy Devatero pohádek. Třeťáci a čtvrťáci zase zahráli mladším spolužákům pohádku o sněžence, která dala svoji bílou barvu sněhu a ten jí na oplátku neublíží. A tak sněženka spolu s talovínem a jaterníkem podléškou jsou první jarní květy, které už v únoru rozkvetly. Také jsme se všichni zapojili do soutěže Požární ochrana očima dětí. Podařené výkresy a básničky jsme předali našim hasičům a těšíme se na vyhodnocení. Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 2.3.2022

DOKTORSKÁ POHÁDKA

Ve středu 16. února přijeli do naší školy zahrát Doktorskou pohádku od Karla Čapka studenti Městského gymnázia a střední odborné školy v Úpici. Představení se jim moc povedlo. Děkujeme! Zde je několik fotografií.

Jaroslav Balcar, 24.2.2022

LEDEN

V průběhu ledna třeťáci a čtvrťáci opět zhotovovali pěkné výrobky při keramice. V prvouce jsme se učili o smyslech, a tak jsme poznávali rozmanité věci pomocí čichu, chuti, sluchu nebo hmatem. V tělocvičně jsme si zkusili, jak těžké to mají lidé, kteří nevidí - pohybovali jsme se se zavázanýma očima. Hráli jsme Kimmovy hry. Většina dětí jezdila na týdenní odpolední lyžování do Žacléře, bohužel o poslední den výcviku děti přišly kvůli karanténě. Také jsme zahájili plavecký výcvik v Trutnově, kam pojedeme desetkrát speciálním autobusem. No a hlavně jsme se v průběhu celého ledna pilně učili, protože jsme psali spoustu písemek. 31. ledna jsme si domů odnesli pololetní vysvědčení a v pátek nás za odměnu čekají jednodenní prázdniny! Pak se zase s chutí pustíme do dalšího učení a třeba na konci roku si známky zlepšíme. Podívejte se na obrázky.

Hana Prokopová, 1.2.2022

KARANTÉNA V MŠ A ZŠ HAVLOVICE

Vzhledem k výskytu covidu u dětí v MŠ a ZŠ je škola v karanténě do úterý 25. 1. a děti z MŠ do neděle 23. 1. V pondělí tedy mohou přijít děti z MŠ a ve středu žáci ze ZŠ. ZDE jsou instrukce k chování dětí v karanténě a ZDE informace pro dospělé.

Jaroslav Balcar, 22.1.2022

Měřeno od 5.4.2016