MŠ Hastrmánek - aktuality

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Historie MŠ     Sulihara
Od 18. 3. byla z rozhodnutí ředitele po projednání se zřizovatelem uzavřena MŠ. Uzavření trvá do odvolání. Děkujeme za pochopení.

ZMĚNA PROVOZU MŠ OD 1.6. DO 30.6.2020

Od 1. 6. otevíráme MŠ i pro děti, jejichž matky jsou na mateřské dovolené, a to od 7 do 12 hodin. Je důležité, aby zde děti nespaly, neboť bychom nesplnili hygienické požadavky. Zde je stanovena Organizace provozu MŠ. Zde najdete Čestné prohlášení a zde je soubor pravidel, kterými se budeme řídit při provozu MŠ. Provoz MŠ bude i nadále zredukován od 7 do 15,30 hodin.

Jaroslav Balcar, 25.5.2020

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÁPISU NOVÝCH DĚTÍ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

KVŮLI MOMENTÁLNÍ VÝJIMEČNÉ SITUACI V CELÉ ČR BUDE LETOŠNÍ ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY PROBÍHAT TAKTO: VE DNECH OD 1. DO 15. KVĚTNA 2020 DORUČÍ ZÁKONNÍ ZÁSTUPCI DĚTÍ OSOBNĚ (PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ) ŘEDITELI ŠKOLY Mgr. J. BALCAROVI (777 005 790) NEBO VEDOUCÍ UČITELCE Y. FRIEBELOVÉ (774 283 123) TYTO PODKLADY PRO ZÁPIS: 1) KOMPLETNĚ VYPLNĚNOU ŽÁDOST S POTVRZENÍM OD PEDIATRA (soubor ke stažení). 2) KOPII RODNÉHO LISTU DÍTĚTE. 3) KOPII OBČANSKÉHO PRŮKAZU ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCE DÍTĚTE. ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ ČI NEPŘIJETÍ BUDE DORUČENO DO 31. 5. 2020. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A TĚŠÍME SE NA VÁS.

Yvona Friebelová, 20.4.2020

PLATBY ZA STRAVU A MŠ

Doporučujeme rodičům a cizím strávníkům, aby zrušili své trvalé příkazy k platbám za stravné, družinu a školkovné. Až bude chod školy a školky normálně obnoven, tak se individuálně domluvíme.

Jaroslav Balcar, 2.4.2020

ZÁPIS DO ZŠ

V úterý 7. 4. se měl uskutečnit zápis do naší školy. Vzhledem k situaci bude zápis jen formální. Prosím tedy rodiče o vytisknutí formuláře žádost o přijetí a osobní list. Po jejím vyplnění zalepené vložte do poštovní schránky ve škole. Po vyhotovení rozhodnutí o přijetí budete telefonicky vyzváni k převzetí. Kdo žádá o odklad školní docházky, ten musí vyplnit žádost o přijetí, osobní list a zároveň žádost o odklad školní docházky. I když nemáte potřebná doporučení, vložte též zalepené do poštovní schránky.

Jaroslav Balcar, 2.4.2020

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK - ŽACLÉŘ, AREÁL BRET

Pro velkou nemocnost dětí musel být lednový termín výcviku posunut na první týden v březnu. Dalo by se říci, že jsme pět odpoledních lyžovaček stihli za pět minut dvanáct! Nejenom kvůli uzavření škol a areálů, ale také kvůli špatným sněhovým podmínkám. I přesto si děti lyžování užily a díky šikovným instruktorům udělaly velké pokroky. Na fotkách uvidíte úvodní instruktáž, rozcvičku bez lyží, jízdu na páse, sjíždění svahu, slalom, malý skokánek a relaxaci u svačiny. Věřme, že za rok bude líp!

Yvona Friebelová, 3.4.2020

PLAVECKÝ KURZ

Od ledna začal pro naše starší děti a pro žáky ZŠ každoroční plavecký kurz. Na "mokré pátky" se většina dětí těšila. Odjíždělo se pravidelně před devátou hodinou a návrat byl ve chvíli, kdy na naší zvonici bimbalo poledne. Karanténa nám nedovolila několik posledních lekcí dokončit, ale to se nedá nic dělat. Věřme, že vše brzy ustane a život se zase vrátí do běžných kolejí. O finančním vyrovnání kurzu budete informováni, až se zase setkáme. Pro připomenutí přikládáme několik fotografií.

Yvona Friebelová, 3.4.2020

HAVLOVICKÝ MASOPUST

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 v 16.30 hod. jsme na Králově kopci zahájili masopustní průvod. Děti ze školky i školy zazpívaly masopustní písničky, zarecitovaly veselé básničky a k tomu si zatancovaly. Přes 60 nápaditých masek se vydalo ke kulturnímu domu, kde opět děti zatancovaly - tentokrát to byly lidové tanečky. Od našich ochotníků dostaly masky bonbóny. Průvod se pomalu přesouval ke škole. Zde za pěkné vystoupení na děti čekalo občerstvení v podobě čaje a koblihy. Masopustní veselí pokračovalo na hřišti. Zde bylo připraveno 8 sportovních disciplín. Po splnění všech úkolů si děti došly ke stánku, kde obdržely balíček dobrůtek. Počasí nám přálo, a tak jsme byli všichni spokojeni. FOTO zde.

Hana Prokopová, 25.2.2020

Měřeno od 5.4.2016