MŠ Hastrmánek - aktuality

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Historie MŠ     SuliharaZápis nových dětí do MŠ Hastrmánek

Zápis nových dětí do naší mateřské školy pro školní rok 2019/2020 se bude konat 2. a 3. května 2019 vždy mezi 14. až 16. hodinou. S sebou je nutno přinést rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Těšíme se na vás!

SMRŤAČKA JE VYNESENA - JARO JE TU

V neděli 7. dubna jsme se tradičně sešli v 15 hodin u dřevěné lávky. Vyrazili jsme směrem k parku U Pichů a tam zazpívali a zatančili nejen rodičům a známým, ale všem, kterým se tato tradice líbí. Děkujeme všem příchozím, že s námi každoročně přicházejí vítat jaro, a že nás je čím dál tím víc. Doufejme, že nás i počasí vyslyší, a že již bude jen krásně. Fotografie najdete zde.

Jaroslav Balcar, 8.4.2019

MASOPUST

Ve čtvrtek 28. 2. 2019 jsme se převlečení za masky vydali na Králův kopec. Zde jsme zatančili masopustní tanečky a průvod masek odešel ke kulturnímu domu. Tady jsme zpívali a tancovali lidové písničky. Vše jsme potom zopakovali u školy. Děti za odměnu dostaly masopustní koblihu a teplý čaj. Pak se na hřišti rozhýbaly při diskotéce a s chutí se pustily do plnění úkolů na osmi stanovištích. Ti školáci, kteří dané disciplíny splnili, si došli ke stánku pro balíček dobrot. Všichni odcházeli domů spokojeni. FOTO zde. Podívejte se také na reportáž Televize JS.

Hana Prokopová, 4.3.2019

Masopust v Havlovicích

Ve čtvrtek 28. února se uskuteční tradiční masopustní průvod obcí Havlovice. Začínáme v 16 hodin na Králově kopci a pokračujeme ke škole a na hřiště, kde budou pro děti připravené soutěže a úkoly o ceny. Přijďte v maskách, užijeme si masopustní zábavu a tradiční občerstvení. Zde je plakátek. Akci pořádá ZŠ a MŠ Havlovice a TJ Sokol.

Jaroslav Balcar, 26.2.2019

PF 2019

Pevné zdraví, hodně lásky, pohodu a spokojenost v novém roce vám všem přejí paní učitelky z vaší školky. A trochu toho štěstí do každého domu zas doufejme přinesou keramická prasátka se čtyřlístkem na boku. Tím spíš, že si je děti vlastnoručně vyrobily, mrkněte na ně.

V HAVLOVICÍCH SE UŽ BRUSLÍ...

...a "hastrmánci" ze školky nemohou na ledu chybět! Ty starší děti již zdokonalují pohyb na bruslích a ty mladší mají radost z pohybu a z toho, že to krásně klouže! Děkujeme moc panu správci a jeho pomocníkům za noční stříkání a "expresní" vytvoření ledové plochy pro Havlováky a další bruslaře ze širokého okolí. FOTO zde.

Yvona Friebelová, 22.1.2019

PŘEKVAPENÍ!

Po návratu z vánočních prázdnin čekalo na mladší děti ze třídy Žabiček milé překvapení. Byly to nové postýlky! Přejme si, ať se na nich všem dobře leží, spinká a odpočívá (foto).

Yvona Friebelová, 21.1.2019

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Ve dnech 14. až 18. ledna absolvovaly přihlášené děti ze školy (25 dětí) i školky (21 dětí) lyžařský výcvik. Ten se konal vždy v odpoledních hodinách ve Ski Areálu Bret v Žacléři, Prkenném Dole. Klidné prostředí, mírný svah pro začátečníky, prudší svah s vlekem pro pokročilé a snowborďáky. Počasí každý den jiné - slunečno, větrno, chumelenice, déšť i mráz. Každým dnem velké pokroky všech dětí, závody na závěr, medaile, diplomy a fotky na památku. Z mého pohledu - spokojenost a dík manželům Vodičkovým za finanční příspěvek na zakoupení odměn pro děti. FOTO zde.

Yvona Friebelová, 21.1.2019

PLAVECKÝ VÝCVIK

Od ledna do března absolvuje dvacítka nejstarších dětí plavecký výcvik v trutnovském bazéně. A hned první lekce dávají tušit, že tahle parta se vody nebojí a bude velice šikovná. FOTO zde.

Yvona Friebelová, 21.1.2019

PRVNÍ DNY ROKU 2019

Hned po Vánocích si děti povídaly o svátku Tříkrálovém, o rozdělení času na roční období, měsíce a dny a průběžně také chodí ke krmelcům za lesními zvířaty (foto). Letošní zima je tady u nás na sníh velice skoupá, ale my všichni dobře víme, jak málo stačí k dětské radosti (foto)...

Yvona Friebelová, 21.1.2019

Měřeno od 5.4.2016