MŠ Hastrmánek - aktuality

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Časopis Vlnky     Historie MŠ     Sulihara
VYSTOUPENÍ NAŠICH DĚTÍ NA MAJÁLESU V ÚPICI

V pátek 18. května se na náměstí v Úpici konal Majáles. V rámci odpoledního programu se prezentovaly všechny tři mateřské školy ze spolku SULIHARA. Za naší MŠ vystoupily starší děti "od Rybiček". Představily se se skladbou "Zpívání v dešti". Děkujeme paní učitelce Galuščákové a všem rodičům zúčastněných dětí za doprovod a pomoc. Mrkněte na obrázky.

Yvona Friebelová, 22.5.2018

OSLAVA DNE MATEK

Svátek všech maminek a babiček jsme si v naší školce připomněli ve čtvrtek 10. května odpoledne. Nejprve všichni přítomní shlédli krátké vystoupení dětí složené z básniček, písniček a tanečků. Následující hodinu jsme společně vyráběli barevné kouličky na mytí z houbiček na nádobí, zdobili jsme papírové desky za pomocí starých kalendářů, chystali bílá trička na batikování. Ta budou využita při veřejném vystoupení SULIHARA „Sluníčko 2018". Také jsme si společně povídali si a užívali společných chvil. Závěrečná přání dětí, předání vlastnoručně vyrobených dárků a sladké pusy vykouzlily slzy dojetí či milé úsměvy ve tvářích nás všech. Zde jsou fotografie.

Yvona Friebelová, 22.5.2018

ČARODĚJNICE 2018

Dopolední slet čarodějnic s různými úkoly a legráckami se jako každoročně velmi vydařil. Děkujeme rodičům za přípravu krásných masek. V rámci procházky jsme si došli zkontrolovat velkou hranici za sportovním areálem – tady se zase sluší poděkovat havlovickým hasičům! A pak už jsme se těšili na podvečerní průvod, který letos začínal u Háječku. A co nás čekalo? Podpis do lexikonu, malování na asfaltovou cestu, zaříkadlo, zapálení putovního ohně, hod škrpálem, přeskakování košťat, skoky v pytlích, navíjení hadů, chůze podle provázku se zavázanýma očima, hod bramborou na cíl... a za to vše drobná odměna. Podívejte se na obrázky. Tak za rok zas!

Yvona Friebelová, 22.5.2018

ROZESMÁTÝ SVĚT

I v letošním roce se naši žáci a děti MŠ zúčastnili výtvarné soutěže Rozesmátý svět, kterou každoročně organizuje ZŠ bří Čapků v Úpici. V letošním roce se v kategorii dětí do pěti let umístila na 3. místě Eliška Balcarová s obrázkem Kuřátka v jarní louce. V kategorii 3. – 5. tříd zvítězil s obrázkem Nový život Jeník Balcar a na 2. místě se umístil Kája Píša s obrázkem Čapí rodinka. Gratulujeme. Zde jsou fotografie z předávání cen.

Jaroslav Balcar, 16.5.2018

NÁVŠTĚVY HAVLOVICKÉ SAUNY

S pravidelným saunováním jsme v tomto školním roce započali 18. 10. 2017. Každou středu docházelo do sauny v průměru 6 až 12 dětí spolu s paní učitelkou Bekrovou. Zpočátku se po řádném vypocení některé děti obávaly i chladnější sprchy, ale to se do dubna změnilo. Všichni "otužilci" se nakonec chladili ve studeném bazénu! A v lednu za námi dokonce vyběhli i do sněhu!!! Tak to si opravdu zaslouží pěkné medaile. Podívejte se.

Yvona Friebelová, 19.4.2018

VELIKONOCE

Následující týden po Smrtné neděli jsme měli v naší školce napilno. Vyráběli jsme velikonoční dekorace a přání, holčičky si zdobily líta a doučovaly se svoji koledu: "Zpívám, zpívám koledu, jak to nejlíp dovedu. Vázala jsem mašličky na zelené větvičky, líto mám, líto mám, už za vámi pospíchám, vy se kluci nebojte, koledu mi podejte." A pak jsme v pátek 23. 3. našupaly nejenom všem klukům ze školky, ale zašly jsme také na školáky, včetně pana ředitele. K velikonočnímu tématu se také hodila dramatizace pohádky O slepičce a kohoutkovi. Další týden měl podobný scénář. Naši kluci si vlastnoručně upletli pomlázky (co na tom, že byly jen ze tří proutků) a s koledou: "Upletl jsem pomlázku, je hezčí než z obrázku. Všechny holky, které znám, navštívím a vymrskám. Než mi dají vajíčko, vyšupu je maličko." splnili, co slíbili... ve školce, ve škole i v kuchyni. Podívejte se na fotky.

Yvona Friebelová, 19.4.2018

VYNÁŠENÍ MORENY

V neděli 18. března se v Havlovicích konalo tradiční vynášení smrťačky. Okolo 15. hodiny jsme se sešli na horním konci obce U Lávky, abychom společně vynesli paní Zimu. V třeskutém mrazu a vichru se sešlo pár věrných a ti se vydali na tradiční akci. V parku U Pichů jsme příchozím zazpívali, zatancovali a přednesli básničky o jaru. Nakonec Martin Dvořáček tradičně Mařenu zapálil a vhodil ji do řeky. Doufejme, že se nezasekla o břeh a že odplavala po proudu pryč. Zde je několik fotografií.

Jaroslav Balcar, 20.3.2018

ÚNOR 2018

Hlavními tématy her, poznávání, pracovních, výtvarných i hudebních činností v únoru byl Masopust, Zvířátka v zimě, Rozdělení času či Zdraví a nemoc. K poslednímu zmiňovanému tématu přispívají pravidelné každodenní vycházky, návštěvy sauny či předplavecký výcvik, který jsme 8. února zakončili. Velmi vydařenou akcí byl tradiční odpolední Masopust a pokračuje též kroužek keramiky a logopedie. Na fotkách uvidíte všechny odměněné děti z lyžařského kurzu, ale i to, jak se předškoláci připravují na školu, jak sportují v tělocvičně či procházku dětí za štěňátky k paní učitelce Evě. A ještě také přání k narozeninám - oslavenkyní byla naše paní školnice Andělka.

Yvona Friebelová, 9.3.2018

LYŽAŘSKÝ KURZ

V týdnu od 12. do 16. února jsme vyráželi po obědě s dětmi ze školy a školky na lyžařský kurz, který každoročně pořádá Ski-academy. Tentokrát jsme jezdili do Žacléře do areálu Bret. Děti nejprve trénovaly v dětském parku a již druhý den vyrazily na velkou sjezdovku. Za týden lyžování udělali všichni velký kus práce a byli spokojeni. Zde je pár fotografií.

Jaroslav Balcar, 18.2.2018

MASOPUSTNÍ REJ JIŽ VE STŘEDU

Ve středu 21. února se uskuteční tradiční masopustní průvod obcí Havlovice. Začínáme v 16 hodin na Králově kopci a pokračujeme ke škole a na hřiště, kde budou pro děti připravené soutěže a úkoly o ceny. Přijďte v maskách, užijeme si masopustní zábavu a tradiční občerstvení. Zde je plakátek. Akci pořádá ZŠ a MŠ Havlovice a TJ Sokol.

Jaroslav Balcar, 16.2.2018

PRVNÍ MĚSÍC NOVÉHO ROKU

Po svátku Tří králů jsme se s dětmi konečně mohli radovat z opravdové (i když krátké) zimy. Každodenní procházky, klouzání ze svahu, pekáčování, nebo stavby ze sněhu - to byla paráda. A podržte se... při středečním bobování za kulturním domem nás dokonce přišli zkontrolovat "otužilci" ze sauny (foto zde)! Zahájili jsme také předplavecký výcvik starších dětí v trutnovském bazénu (foto zde).

Yvona Friebelová, 29.1.2018

Přání do nového roku 2018

My tři králové jdeme k vám... Vážení a milí, s novým rokem vám všem přejeme pevné zdraví, pohodu, spokojenost, spoustu radosti a úsměvů. A když vám bude někdy smutno, zkuste se na svět podívat dětskýma očima a radujte se z maličkostí. Třeba jako my ze sněhuláků, které jsme si vyrobili v keramickém kroužku nebo z nového kamaráda vodníka, který nám hlídá školu (viz foto).

Hastrmánci ze školky, 14.1.2018

Měřeno od 5.4.2016