MŠ Hastrmánek - aktuality

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Časopis Vlnky     Historie MŠ     Sulihara
Mateřská škola nabízí ještě několik volných míst pro školní rok 2017-2018.
Zápis nových dětí pro školní rok 2018 - 2019 se bude v naší školce konat
3. a 4. května 2018, vždy od 14 do 16 hodin.

ÚNOR 2018

Hlavními tématy her, poznávání, pracovních, výtvarných i hudebních činností v únoru byl Masopust, Zvířátka v zimě, Rozdělení času či Zdraví a nemoc. K poslednímu zmiňovanému tématu přispívají pravidelné každodenní vycházky, návštěvy sauny či předplavecký výcvik, který jsme 8. února zakončili. Velmi vydařenou akcí byl tradiční odpolední Masopust a pokračuje též kroužek keramiky a logopedie. Na fotkách uvidíte všechny odměněné děti z lyžařského kurzu, ale i to, jak se předškoláci připravují na školu, jak sportují v tělocvičně či procházku dětí za štěňátky k paní učitelce Evě. A ještě také přání k narozeninám - oslavenkyní byla naše paní školnice Andělka.

Yvona Friebelová, 9.3.2018

LYŽAŘSKÝ KURZ

V týdnu od 12. do 16. února jsme vyráželi po obědě s dětmi ze školy a školky na lyžařský kurz, který každoročně pořádá Ski-academy. Tentokrát jsme jezdili do Žacléře do areálu Bret. Děti nejprve trénovaly v dětském parku a již druhý den vyrazily na velkou sjezdovku. Za týden lyžování udělali všichni velký kus práce a byli spokojeni. Zde je pár fotografií.

Jaroslav Balcar, 18.2.2018

MASOPUSTNÍ REJ JIŽ VE STŘEDU

Ve středu 21. února se uskuteční tradiční masopustní průvod obcí Havlovice. Začínáme v 16 hodin na Králově kopci a pokračujeme ke škole a na hřiště, kde budou pro děti připravené soutěže a úkoly o ceny. Přijďte v maskách, užijeme si masopustní zábavu a tradiční občerstvení. Zde je plakátek. Akci pořádá ZŠ a MŠ Havlovice a TJ Sokol.

Jaroslav Balcar, 16.2.2018

PRVNÍ MĚSÍC NOVÉHO ROKU

Po svátku Tří králů jsme se s dětmi konečně mohli radovat z opravdové (i když krátké) zimy. Každodenní procházky, klouzání ze svahu, pekáčování, nebo stavby ze sněhu - to byla paráda. A podržte se... při středečním bobování za kulturním domem nás dokonce přišli zkontrolovat "otužilci" ze sauny (foto zde)! Zahájili jsme také předplavecký výcvik starších dětí v trutnovském bazénu (foto zde).

Yvona Friebelová, 29.1.2018

Přání do nového roku 2018

My tři králové jdeme k vám... Vážení a milí, s novým rokem vám všem přejeme pevné zdraví, pohodu, spokojenost, spoustu radosti a úsměvů. A když vám bude někdy smutno, zkuste se na svět podívat dětskýma očima a radujte se z maličkostí. Třeba jako my ze sněhuláků, které jsme si vyrobili v keramickém kroužku nebo z nového kamaráda vodníka, který nám hlídá školu (viz foto).

Hastrmánci ze školky, 14.1.2018

Měřeno od 5.4.2016