MŠ Hastrmánek - aktuality

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Historie MŠ     Sulihara


DOPOLEDNÍ MASOPUST VE ŠKOLCE

Dne 8. února 2024 v dopoledních hodinách byla v naší školce spousta masek. Děti i paní učitelky si užily povídání, tanečků a veselí ve třídách i v tělocvičně. V závěru ještě zopakovaly písničky a básničky na odpolední Masopust... A pak už hurá na procházku... Fotogalerie je zde.

Yvona Friebelová, 12.2.2024

MASOPUST

Ve čtvrtek 8. 2. 2024 jsme se měli sejít u naší zvoničky a vyrazit na masopustní průvod. Ale protože byla špatná předpověď počasí, pan ředitel zařídil, aby mohlo být masopustní veselí v kulturním domě. Všechno jsme narychlo přeorganizovali a v 16:30 jsme se sešli v kulturním domě. Rodiče se usadili ke stolům a děti s učitelkami jim předvedly své tanečky, písničky a říkadla. Rodiče nás odměnili potleskem. Potom si děti zatancovaly v kroužku a dospěláci pro ně připravili na osmi stanovištích rozmanité soutěže. Děti za splněný úkol dostaly razítko. Kdo měl vyplněnou celou kartičku, dostal balíček sladkostí a ovoce, který nám připravily paní kuchařky a samozřejmě dobrou koblihu. Pak se sálem rozezněly veselé písničky, děti tancovaly a ani se jim nechtělo domů. Podívejte se na fotky.

Hana Prokopová, 9.2.2024

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK UKONČEN

V týdnu od 29. 1. do 2. 2. zvládlo deset dětí z naší školky lyžařský kurz ve skiareálu Bret v Žacléři. Spolu s námi jezdilo také 14 dětí a paní učitelky ze Suchovršic. Počasí nám přálo. První dva dny děti lyžovaly se sluníčkem a zbytek týdne byl sice podmračený, ale bez deště a větru. Děti udělaly za pět lekcí veliké pokroky, snažily se a radovaly z toho, co už umí. Děkujeme i prima lektorům a těšíme se: „za rok zas“! Obrázky jsou zde.

Yvona Friebelová, 3.2.2024

PERSONÁLNÍ ZMĚNA V MŠ

31. ledna 2024 odešla na mateřskou dovolenou Alena Balcarová. Děkujeme jí moc za její práci a do nové životní etapy přejeme hodně zdraví, pohody a spokojenosti. Od 1. února u nás pracuje paní učitelka Michaela Kostovská… tak ať nám to tu v pohodě „šlape“ dál.

Yvona Friebelová, 3.2.2024

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Dopolední lyžařský výcvik ve Ski areálu Bret v Žacléři letos absolvuje celkem deset starších dětí. Své lyžařské dovednosti zdokonalují ve dnech 29. ledna až 2. února 2024. Společně s námi jezdí také děti z MŠ Suchovršice. Zde se můžete podívat na „střípky“ z prvního dne, další přijdou po skončení výcviku.

Yvona Friebelová, 30.1.2024

NÁVŠTĚVY U KRMELCE

Stalo se u nás dobrým zvykem, že v zimě nezapomínáme na lesní zvířátka. Ke krmelci na Výhledě nosíme vlastnoručně nasbírané kaštany a nějaké dobroty z domova (seno, zrní, jablka, mrkve), za které moc děkujeme! Věříme, že "co se v mládí naučíš...". Fotoreport z výletů ke krmelci je zde.

Yvona Friebelová, 18.1.2024

PLAVECKÝ VÝCVIK

V pátek 12. 1. 2024 začaly naše starší děti jezdit do trutnovského bazénu na plavecký výcvik. Čeká je celkem osm lekcí seznamování s vodou, nácviku dýchání do vody, splývání, pohybů rukou a nohou... Vše probíhá hravou formou, s pěknými pomůckami. Náš havlovický vodník by měl z dětí radost - jsou to opravdoví "čochtani"! Mrkněte na fotografie.

Yvona Friebelová, 18.1.2024

SVÁTEK TŘÍ KRÁLŮ

Na svátek Tří králů jsme se chystali již několik dní předem. Výsledkem snažení byl pěkný obrázek u starších dětí a královská koruna u mladších dětí. V pátek 5. ledna jsme si pak na Tři krále zahráli a zazpívali. Naše děvčata se v rámci aktivity havlovických hasičů zapojila do Tříkrálové sbírky v obci, na Tříkrálovém vejšlapu na hrad Vízmburk a navečer také v kulturním domě při Tříkrálovém koncertu. Podívejte se na obrázky.

Yvona Friebelová, 18.1.2024

Měřeno od 5.4.2016