MŠ Hastrmánek - aktuality

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Historie MŠ     Sulihara



ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

„Září klepe na vrátka, připravte se, děťátka. Otevřou se dveře školky, vítáme vás, kluci, holky! Pojďte si sem s námi hrát, učit se a povídat. Ať se vám tu pěkně daří, celý rok a nejen v září.“ Touto básničkou jsme 1. září vítali nové děti v naší školce. Zároveň jsme se před osmou hodinou loučili s odcházejícími prvňáčky. V prvních dnech jsme se pak seznamovali navzájem, poznávali školku a její okolí. Hned 3. září jsme se pak s batůžky na zádech a sluníčkem nad hlavou vydali na první „lesní školku“… Obrázky jsou ZDE. Přejme si tedy stejně pohodový a usměvavý celý rok plný zdraví a radosti. Vaše paní učitelky.

Yvona Friebelová, 7.9.2021

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Mateřská škola je v období letních prázdnin uzavřena od pondělí 12. července do pátku 13. srpna 2021. Přejeme vám všem krásné a pohodové léto plné sluníčka, pohybu a nových zážitků.

Yvona Friebelová, 14.7.2021

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

V letošním školním roce opouštělo naší školku rekordních šestnáct předškoláků! „Odlétají“ od nás do školy a do dalšího života. Na rozloučenou jsme pro ně a pro jejich rodiče připravili odpolední procházku s plněním úkolů a hledáním písmen do tajenky, která zněla „Hurá, prázdniny.“ Na Tylově paloučku potom proběhlo krátké vystoupení dětí a odhalení tabla, které můžete po celé prázdniny vidět ve výloze prodejny Velkon naproti Policii v Úpici. Následovalo šerpování školáků a předání dárků. Po oficiální části jsme si ještě opekli buřty, popovídali si a vrátili se zpět ke školce. Rodiče jsme poslali domů a děti zůstávaly. V podvečer si vybarvily Hastrmánky na látkové vaky na záda, které jim budou na jejich dalších cestách připomínat chvíle strávené v naší školce. Pak ještě večerní diskotéka na zahrádce, skákání na trampolíně v areálu TJ Sokol, něco malého do žaludku, umýt, vyčistit zuby a spát. Po klidné noci ještě poslední den ve školce, zmrzlina U Lávky a šťastnou cestu, Hastrmánci! Foto ZDE.

Yvona Friebelová, 14.7.2021

ŠKOLNÍ VÝLET "PODRUHÉ"

V pondělí 28. 6. 2021 jsme opět společně se školáky vyjeli na výlet – tentokrát do Baldova světa v Mladých Bukách. Po svačině, kterou jsme se posilnili ve spodní části areálu, jsme se rozdělili na dvě skupiny a postupně jsme si prošli vše, co Baldův svět nabízí (trampolíny, průlezky, lanovky, vodní brouzdaliště s potůčky, bludiště, malý bazén a veliké průlezky s tobogánem v horní části parku). Tam se nám také v teplém a slunečném počasí naskytl nádherný výhled na Sněžku a Černou Horu. A mezitím ještě oběd a odpolední svačina… Super výlet! No nedivme se, že cestou zpět skoro polovina dětí v autobuse usnula! Foto ZDE.

Yvona Friebelová, 14.7.2021

VÝLET DO BROUMOVA A POLICE NAD METUJÍ

V úterý 22. 6. 2021 vyjela naše škola i školka na společný výlet do Broumova na farmu Wenet. Počasí nám velmi přálo, a tak jsme si mohli v pohodě prohlížet třeba pávy, lemury nebo různé druhy drůbeže, ale také krmit lamy, velbloudy, kozy nebo ovce. Mezi tím jsme se vždy zastavili v různých dětských koutcích. V altánku jsme si pak s chutí dali společnou svačinu či řízek k obědu. To nám na cestu připravily naše paní kuchařky. Po poledni jsme odjeli do muzea stavebnice Merkur v Polici nad Metují. Děti obdivovaly úžasné stavby, kolejiště pro vláčky, auta, letadla, Ocelové město, Petřínskou rozhlednu atd. V podkroví si pak mohly pohrát s dřevěnými hračkami. Plni dojmů jsme nastoupili do autobusu a s písničkou nám cesta zpátky do Havlovic rychle utekla. Podívejte se na fotogalerii.

Yvona Friebelová, 14.7.2021

CO DĚLAJÍ MOJI RODIČE, JAKÁ JSOU POVOLÁNÍ, ŘEMESLA...

…nejen povídání ve školce nad obrázky, ale vlastní zážitky, to je něco! A tak bylo velmi zajímavé, že se děti mohly seznámit s prací na statku či na havlovické pile. Také za nimi s ukázkou své práce přijeli záchranáři, policisté, psovodi a hasiči. Podívejte se... Děkujeme všem za ochotu a vstřícnost.

Yvona Friebelová, 21.6.2021

PROJÍŽĎKA TURISTICKÝM VLÁČKEM

Děkujeme našemu obecnímu úřadu, že nám zprostředkoval prima zážitek. Všichni jsme byli nadšení z projížďky po Havlovicích. Prohlédli jsme si Podhájí, Podhraď, Malou Stranu i Popluž z úplně jiné perspektivy, než jsme běžně zvyklí při procházkách. Super! Prohlédněte si fotogalerii.

Yvona Friebelová, 21.6.2021

V PŘÍRODĚ JE NEJLÍP

Ač letošní jarní počasí nebylo příliš vlídné, nic nám nebránilo v tom, abychom každý den vyrazili do přírody. Vždyť jak říká klasik: "Není špatného počasí, je jen nevhodného oblečení!" A navíc, děti špatné počasí neřeší. Tak jsme poznávali okolí, čistili studánku, jezdili na kolech, sázeli stromky, hráli hry, těšili se na páteční lesní školky a pak jsme to všechno zúročili při hrách a učení ve školce. Mrkněte na to.

Yvona Friebelová, 21.6.2021

OTEVŘENÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY PRO VŠECHNY DĚTI

Od pondělí 26. dubna 2021 mohou již do školky nastoupit všechny děti! Pokud jsou zdravé a nevykazují příznaky virového onemocnění, podepíše jejich zákonný zástupce "Čestné prohlášení" a pak už nic nebrání tomu, abychom si mohly společně hrát, něčemu novému se učit a hlavně - radovat se spolu s kamarády. Vstup rodičů do MŠ bude možný jen s respirátorem a na dobu nezbytně nutnou. Školné za březen a duben nebude účtováno a stravné za duben se mladším dětem započítá až do platby na květen. Těšíme se na vás!

Yvona Friebelová, 22.4.2021

AKTUÁLNÍ INFORMACE K NÁSTUPU PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ
DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Od pondělí 12. 4. 2021 mohou do mateřské školy nastoupit pouze předškolní děti ze třídy Rybiček s negativním testem na Covid 19 a po podepsání čestného prohlášení o zdravotní způsobilosti. Testování dětí bude probíhat v improvizovaném stanu před budovou školy, dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno. Za přítomnosti pedagogického pracovníka provede zákonný zástupce svému dítěti výtěr z přední části nosu a vyčká 10 až 15 minut na výsledek testu. Více informací je ZDE.

Yvona Friebelová, 8.4.2021

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÁPISU NOVÝCH DĚTÍ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Kvůli momentální výjimečné situaci v celé ČR bude letošní zápis do MŠ probíhat takto: Ve dnech od 3. do 14. května 2021 doručí zákonní zástupci dětí osobně (po předchozí telefonické domluvě) řediteli školy Mgr. J. Balcarovi (tel. 777 005 790) nebo vedoucí učitelce Y. Friebelové (774 283 123) tyto podklady pro zápis: 1) kompletně vyplněnou žádost o přijetí s potvrzením od pediatra (žádost k přijetí dítěte do MŠ ke stažení ZDE) nebo (žádost k individuálnímu vzdělávání ZDE). 2) Kopii rodného listu dítěte. 3) Kopii občanského průkazu zákonného zástupce dítěte. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí vašeho dítěte do MŠ bude doručeno do 31. 5. 2021. Kriteria pro přijímání dětí do MŠ jsou k nahlédnutí ZDE). Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

Yvona Friebelová, 8.4.2021

ZÁPIS DO ZŠ V HAVLOVICÍCH

Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ původně plánovaný na 6. dubna se přesune na 27. dubna. Budeme doufat, že v tomto termínu budeme moci udělat zápis prezenčně jako v minulých letech.

Jaroslav Balcar, 25.3.2021

UZAVŘENÍ ŠKOLY A ŠKOLKY

Od pondělí 1. března minimálně do 19. března jsou všechny školy České republice uzavřeny. Týká se to rovněž ZŠ i MŠ Havlovice a také školní jídelny - pro veřejnost se nevaří.

Jaroslav Balcar, 27.2.2021

ZÁVADA NA TOPENÍ JE ODSTRANĚNA

Závadu na topení se podařilo odstranit. Díky tomu mohou od středy 24. února nastoupit všechny děti do MŠ i do ZŠ. Veškerá omezení jsou tedy zrušena. Do mateřské školy už mohly nastoupit všechny děti, naše kuchyň vaří opět i pro cizí strávníky.

Jaroslav Balcar, 23.2.2021

MASOPUST 2021

Pokud by byl „normální“ rok, konal by se v Havlovicích odpolední masopustní průvod spojený s karnevalem na ledě. Ale protože je všechno jinak, uspořádali jsme si veselý Masopust pouze s dětmi ve školce. Díky rodičům k nám v pátek 12. 2. dorazili piráti, kočičky, broučci, princezny nebo taky myslivec, gepard, slon, medvídek, kuchař, andílek a Šípková Růženka s Karkulkou. Tanec, zpěv a různé úkoly vyplnily celé dopoledne, prohlédněte si obrázky. Kvůli omezenému provozu se však akce nemohly zúčastnit všechny děti ze školky. Proto jsme se domluvili, že až to půjde, uděláme si karneval znovu … a třeba i v létě!

Yvona Friebelová, 16.2.2021

KRÁSNÝ ÚNOR PLNÝ ZIMY

Navzdory „zvláštní době“ musíme říci, že únor se pohledem dětí z naší školky vydařil. Konečně se totiž naplnila pranostika, že „Únor bílý – pole sílí“ a my jsme si mohli naplno užít ledu na místním kluzišti a sněhu na okolních kopcích. A když to nešlo venku, hráli jsme si na lyžaře i ve školce! Podívejte se...

Yvona Friebelová, 16.2.2021

OMEZENÍ V NAŠÍ MŠ

Z personálních důvodů mohou navštěvovat naši MŠ až do odvolání jen děti obou pracujících rodičů. V ZŠ a MŠ zajišťujeme obědy pro děti dovozem z místní restaurace. Svačiny zajišťujeme sami. Tento stav potrvá do návratu obou kuchařek a paní učitelky Andršové do práce. Rodiče budeme včas informovat o změně. Zároveň ani v týdnu od 15. do 19. 2. se nebude vařit pro veřejnost.

Jaroslav Balcar, 12.2.2021

Měřeno od 5.4.2016