Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


TURNAJ V PIŠKVORKÁCH

Počasí v únoru nám moc nepřeje, po jarních prázdninách to spíše to vypadá, že brzy přijde jaro, tak nemůžeme na brusle, dokonce včera jsme hráli na hřišti vybíjenou. Pravidelně zase navštěvujeme saunu a celý týden patří piškvorkám. Hrajeme po třídách, potom o družinového krále smíšenou hru. Jsem moc zvědavá, kdo vyhraje. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 13.2.2019

DOBROTY PRO PTÁČKY

Poslední zmrzlý týden v lednu jsme se naučili vyrábět dobroty pro ptáčky, které jsme pověsili na stromy ke škole. Ptáčkům chutnaly, neboť po jarních prázdninách nic nezbylo. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 13.2.2019

PO LYŽÁKU NA BRUSLE

Každý den odpoledne, kromě středy, kdy je sauna, využívá školní družina kluziště u školy. Také chodíme bruslit při hodinách tělocviku. Děkujeme všem, kdo pro nás kluziště připravují. Umíme již všichni alespoň trochu bruslit, někdo méně, jiní dobře. Pohybové aktivity jsou pro děti velice důležité. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 25.1.2019

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Školní družina od 14.1 do 18.1. 2019 jezdila na lyžařský výcvik, výuka probíhala mezi 14. a 16. hodinou. Na výcvik se přihlásilo 25 dětí ze základní školy. Jezdili jsme do Skiareálu BRET u Žacléře. Devět dětí se učilo na snowboardu, ostatní na lyžích. Moc se dětem dařilo. V pátek byl zakončen týden závody. Umístění: první místa patřila Lucce, Kátě, Vojtovi, druhé místo obsadil Jeník, Natalí a Toník, na třetí příčce stál David Š., Bára a Táda. Děkujeme všem, kdo se na výcviku podílel, zároveň bych chtěla poděkovat panu Vodičkovi za sponzorský dar. Odměnou za jeho sponzorský dar byla medaile, kterou si děti odvezly domů. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 21.1.2019

PRVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA

Po Vánocích jsme se dočkali prvního sněhu, nebylo ho mnoho, přesto jsme ho využívali naplno. Stavěli jsme sněhuláčky, dělali cestičky a motýlkové, jeden den jsme se vydali na pekáče. V družině si děti vyrobily sněhuláky. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 18.1.2019

Měřeno od 5.4.2016