Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


LOUČENÍ S DRUŽINOU

V úterý 28.6. jsme se navečer sešli v družině. Rozloučili jsme se s Emilem a Petrem, kteří od nás odcházejí do páté třídy do Úpice. Připravili jsme si pro ně hádanky, kvíz, otázky, luštění a na závěr taneček a předání batikovaného trička s podpisem všech dětí. Kluci, ať se Vám daří a rádi vzpomínáte. Další částí podvečera byla sportovní soutěž družstev (skákali jsme v pytlích, přenášeli věci, sestavovali slova z písmenek a nakonec motali provaz). Následovala diskotéka. Maminky nám připravily dobroty. Děkujeme za ně, bylo to moc dobré. První a druhá třída odcházela domů, z ostatních tříd mohly děti spát v družině. Využili jsme místní trampolínu, vyprávěli si vymyšlený příběh na dobrou noc. Děkuji všem za krásné dárky a květiny. Fotogalerie je zde. Všem přeji krásné a sluníčkové prázdniny!

Vychovatelka Lída, 30.6.2022

DRUŽINOVÁ TRIČKA

V červnu si každoročně vyrábíme družinová trička, pokaždé jiná. Letošní rok jsme vázali uzly a batikovali jsme je. Nakonec jsme se na ně všichni podepsali. Práce se nám dařila, některé děti si je i máchaly a pomáhaly rozvazovat uzle. Chodíme na zmrzlinu, jezdili jsme na koloběžkách a motokárách, využíváme sportoviště a rádi chodíme do přírody, podívali jsme se na oblíbené mazlíčky. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 27.6.2022

OSLAVA DNE DĚTÍ

Ve středu 1. června odpoledne jsme slavili svátek dětí. Již tradičně hrajeme Velké člověče, nezlob se. Děti byly rozděleny do čtyř skupin: červení, modří, žlutí a zelení. Ráno jsme na zem přidělali hrací pole a odpoledne hráli. Děti se proměnily ve figurky, házely kostkou a postupovaly po políčkách. Vyhrálo zelené družstvo. Klikněte na foto.

Vychovatelka Lída, 2.6.2022

VÝLET DO ÚPICE

V základní škole při výtvarné výchově jsme malovali výkresy do soutěže Rozesmátý svět. Tři děvčata z naší školy se pěkně umístila (Zuzanka, Emička a Sally), proto jsem se rozhodla, že se pojedeme podívat na všechny výkresy a díla do Základní školy Bří Čapků v Úpici. Po shlédnutí výstavy jsme se podívali a pohráli v místní školní družině. Výlet se nám vydařil, až na špatné počasí. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 2.6.2022

GOLFOVÝ TURNAJ

Dalším sportem, který můžeme provozovat v Havlovicích, je golf. Vysvětlila jsem pravidla, zkoušeli jsme hrát a poté jsme měli turnaj. Jen mě překvapilo, že některé děti z Havlovic hrají tento sport poprvé. Kdo vyhrál? První byla Eliška B., druhý byl Honzík Z., třetí místo obsadili Tobík H. a Terezka P. Moc gratulujeme! Mrkněte na obrázky.

Vychovatelka Lída, 31.5.2022

TURNAJ V DÁMĚ

Některé společenské hry děti neumí, proto jsem se zaměřila na některé z nich. Vybrali jsme si dámu, postupně jsme si vysvětlovali pravidla a v květnu jsme uspořádali turnaj. Vytvořili jsme dvě skupiny, v první hráli prvňáci a druháci, ve druhé třetí a čtvrtá třída. Souboj to byl opravdu velký a výsledky překvapující. V první skupině vyhrál Kuba P., druhá byla Lucka Z., třetí byl druhák Ondra K. Druhá skupina: první příčku si vybojoval Honzík Z., druhá byla Eliška B., třetí místo obsadil čtvrťák Emil K. Klikněte na fotogalerii.

Vychovatelka Lída, 20.5.2022

MAMINKA SLAVÍ SVÁTEK

V družině jsme pro maminky nachystali dárečky k svátku, motali jsme vlnu a vytvářeli z ní mandely, přáníčko se srdíčkem a nakonec kytičku plnou tulipánů. Opakovali jsme společnou báseň a píseň. Vystoupení i dárečky se maminkám i babičkám moc líbily. Odměnou nám byla první zmrzlina u lávky, moc chutnala. Když bude hezké počasí, půjdeme znovu na zmrzlinku. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 18.5.2022

PIŠKVORKOVÝ TURNAJ

Uspořádali jsme soutěž v piškvorkách. Děti jsem rozdělila do tří skupin, podle tříd. Zvlášť hráli prvňáci, druháci a společně třeťáci a čtvrťáci. Soutěž to byla vyrovnaná. Někomu se dařilo, některým ne. Tady jsou výsledky: 1. třída: Kubík P., Zuzanka D., Luky F., Lucinka F., Emička P., Lucinka Z., Nelinka Z., Jiřík D., Jeník K. 2. třída: Tobík H., Maty K., Ondra K., Míša H., Máťa Š. 3. a 4. třída: Péťa B., Éma K., Honzík Z., Niky M., Tom V., Ali B., Míra Z., Terka P., Sally D., Majda CH. Vítězům gratulujeme. Foto ZDE.

Vychovatelka Lída, 6.5.2022

UKONČENÍ SAUNY

Poslední středou v březnu jsme ukončili návštěvu sauny. V letošním roce nás chodilo méně, děti jsou častěji nastydlé a mnoho se jich nechce moc otužovat. Děkujeme OÚ za vstřícnost, že za těchto podmínek můžeme saunu navštěvovat. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 5.4.2022

PYŽAMOVÁ PÁRTY

V pondělí 7. března jsme v odpolední družině uspořádali „Pyžamovou párty“. Všichni jsme se přestrojili do pyžam, županů, vzali svého oblíbeného plyšáka a polštářek. Děti jsem rozdělila do tří skupin: LUPÍNCI, PLYŠÁCI a SPÁČI. Tyto skupiny mezi sebou závodily. Přenášeli jsme své mazlíčky, chystali jsme se na spaní, chodili po švihadle a sbírali věci, házení do cíle, zpívání ukolébavky, tancovali s polštářem… Myslím si, že byly děti spokojené, alespoň odcházely s nadšením (jejich vyjádření byla kladná). Maminkám moc děkuji za dobroty a upečené věci. Už se těším na další akci. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 10.3.2022

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Od 17.1 do 21.1.2022 naše školní družina jezdila na lyžařský výcvik do skiareálu Bret u Žacléře. Celkem jezdilo 17. dětí. Počasí nám přálo, sněhu bylo hodně, a tak jsme mohli zkusit jeden ze zimních sportů. Někteří umí dobře lyžovat, jiní se teprve učili. Kurz jsme museli ve čtvrtek bohužel ukončit, kvůli covidové karanténě. Doufám, že alespoň ty čtyři dny, nám to vynahradily. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 27.1.2022

DOBROTY PRO ZVÍŘÁTKA

V prosinci jsme se nemohli vydat do lesa, abychom připravili pro zvířátka vánoční stromeček jako každoročně (kovidová karanténa), tak jsme se tam vydali první týden v lednu. Do krmelce jsme dali seno, kaštany a na stromky a keře jsme pověsili mrkve a jablíčka. Zvířátka si pochutnají na připravených dobrotách. Podívejte se na fotografie.

Vychovatelka Lída, 12.1.2022

Měřeno od 5.4.2016