Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


ZÁŘÍ V DRUŽINĚ

Družina se otevřela do nového školního roku vymalovaná, přestěhovali jsme hrací koutky a nábytek. Druhého září jsme přivítali sedm nových prvňáčků – Elišku, Sally, Magdalénu, Nikolu, Terezu, Tomáše a Honzíka. Kamarádi, ať se Vám u nás líbí. Zařazujeme asociační a poznávací hry, učíme se pravidlům ve školní družině. Vyrábíme si (motýlek, náramky, houby, stromy,…), chodíme na procházky, sbíráme houby (letos jich je hodně), stavíme si domečky, navštěvujeme sportovní areál u školy. Pravidelně čteme na pokračování, plníme náš družinový rámcový program. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 10.10.2019

BYLINKOVÝ ČAJ

Podzim je tu v plné kráse, využíváme jeho plody, víme, co jsou léčivé byliny, sbírali jsme jitrocel, šípky, kaštany, žaludy a další plody. Z bylinek jsme si ukázali, jak se vaří čaj, čím ho sladíme (děkuji paní Balcarové z Libňatova za med). Moc nám chutnal, podívejte se na foto. Příští týden máme ovocný, znovu zkusíme další výrobky.

Vychovatelka Lída, 10.10.2019

POLŠTÁŘE

Posledním výrobkem v šikovných ručičkách byl polštářek. Děti si vybraly námět, který si na polštář přišily. Paní vychovatelka polštáře došila, podívejte se na foto. Děti byly moc šikovné, kdo bude chtít, může chodit i příští rok - zase ve středu.

Vychovatelka Lída, 1.7.2019

SPANÍ V DRUŽINĚ

Poslední akcí v tomto školním roce bylo loučení se čtvrťáky a spaní v družině. Děti jsem rozdělila do čtyř družstev, kapitánem každého týmu byl čtvrťák (Dáva, Jéňa, Pavlík a Jířa – ostatní již do družiny nechodí). Kluci si rozdělili děti z ostatních tříd a mohli jsme soutěžit. Nejprve jsme hledali papírky podle barev, kluci nám odpovídali na otázky. Každý obdržel kšiltovku a pamětní list, na který se mu všechny děti z družiny podepsaly. Loučení jsme zakončili tancem spojeným s hrou, ve 20 hodin odešli domů prvňáci a druháci, ostatní děti spaly v družině. Lukáš si připravil netradiční člověče, nezlob se. Děkujeme Lukášovi, maminkám za občerstvení a paní kuchařce za dobrou snídani. Tím jsme zakončili náš školní rok. Čtvrťáci, mějte se fajn, budu na Vás moc vzpomínat. Ať se vám daří! Přeji krásné prázdniny, hodně sluníčka a odpočinku a v září zase AHOJ. Děkuji moc za kytičky a dárky od Vás. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 1.7.2019

ČERVEN V DRUŽINĚ

Červen je poslední měsíc, hodnotíme práci v družině, hodnotíme kamarádské vztahy, batikujeme a kreslíme na trička, letos jsme vyzkoušeli nové voskovky na látku, práce se nám dařila, každý si vybral podle svého. Za velmi teplého počasí se chodíme ochladit do řeky, udělali jsme si výlet do Úpice do cukrárny. Poslední týden nás čeká rozloučení se čtvrťáky a spaní v družině. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 20.6.2019

CURLING

Začátek června patří dětem, také tomu bylo i v družině. Každoročně hrajeme velké člověče, nezlob se. Letos tomu bylo jinak. Dostali jsme do družiny novou stolní hru. Jmenuje se CURLING. Děti se naučily pravidla, rozdělily se do družstev a hrály. Hra se nám moc líbila (velmi pozitivní hodnocení na nástěnce ve škole). Děkujeme vedení školy za pěkný dárek! Obrázky jsou zde.

Vychovatelka Lída, 19.6.2019

KVĚTEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Na začátku května mají svátek maminky, vyráběli jsme dárek a nacvičovali pro ně pohádku. V družině jsme hráli pohádku Tety Bedly (foto zde). Celý měsíc sledujeme čapí hnízdo v Bohuslavicích, proto jsme si vyrobili Bohunku a Bohouška a je neuvěřitelné, co jsme se o čapím životě dozvěděli. Další týden patřil sportu, hráli jsme golf, počasí nám však moc nepřálo, proto nemáme ještě turnaj dohraný. Letos jsme vyměnili kolo za koloběžky, soutěžili jsme na asfaltovém hřišti (foto zde). Dovednosti dětí jsou dobré, hodně z nich koloběžku již má a umí na ní. Konec měsíce jsme se zaměřili na dopravu, využili interaktivní tabule ve škole. Podívejte se i na další májové obrázky z družiny.

Vychovatelka Lída, 7.6.2019

ČARODĚJNICE V DRUŽINĚ

Koncem dubna jsme se učili skládat papír a naučili se z něho vytvořit čarodějnici. Nesměl chybět čarodějnický lektvar, který si děti sami vyrobily, pokrájely si ovoce. Vše jsme smíchali, vytvořili lektvar a pak ho ochutnávali. Každý si musel vymyslet, co do lektvaru dáváme a proč. Podívejte se na foto. Nyní nacvičujeme pohádku pro maminky a havlovické důchodce. Pohádku nám bude vypravovat teta BEDLA. Určitě bude úspěšná.

Vychovatelka Lída, 7.5.2019

ŠIKOVNÉ RUČIČKY

V kroužku Šikovné ručičky jsme se věnovali také velikonočním svátkům. Děti si mohly vybrat - buď vyráběli vajíčka, nebo zajíčka na dveře. Práce se nám dařila, podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 15.4.2019

VELIKONOCE

Jaro je tu v plné kráse, moc se všichni těšíme na Velikonoce. Malovali jsme, stříhali, lepili, učili se natáčet papír, ale hlavně zapojit svoji fantazii, která dnešním dětem moc chybí. Každý si vyrobil papírového beránka a slepičku s kuřaty, aby si to mohl doma vyzdobit. K jaru patří i mláďátka, proto jsme se šli podívat na malé kozičky, které se narodily u Švábů. Také jsme pozorovali velkou pláň jaterníku, podléšek a sasanek. Upevňujeme znalosti v poznávání květin, někteří nepoznají ani základní květiny na zahradě, musíme se naučit více vnímat prostředí, ve kterém žijeme. Chodíme do přírody, sportujeme, hodně nás láká naše trampolína, ale i nová jízda na motokárách. Závěrem přeji všem krásné Velikonoce. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 15.4.2019

POSLEDNÍ SAUNOVÁNÍ

Ve středu 27.3. 2019 školní družina naposledy navštívila saunu. Chodili jsme pravidelně od listopadu každou středu. Víme, jaké blahodárné účinky na nás sauna má, zažijeme zde spoustu legrace, hrajeme různé hry, vymýšlíme příběhy a nesmí samozřejmě chybět šílené zprávičky (kdo s námi chodí, ví, o čem píši). Touto cestou bych chtěla poděkovat paní Kopecké za příjemné chvíle v sauně a OÚ Havlovice za zprostředkování sauny pro děti ze školní družiny. Poslední saunování přibližují naše obrázky.

Vychovatelka Lída, 28.3.2019

KROUŽEK ŠIKOVNÉ RUČIČKY

Kroužek pokračuje také v druhém pololetí, přišel mezi nás Lukáš. A co jsme vyráběli? Stojánek na mobil nebo tužky pomocí ubrouskové techniky či jmenovky na klíčenky z hmoty. Podívejte se, jak se dětem dařilo.

Vychovatelka Lída, 27.3.2019

DRUŽINOVÁ PÁRTY

V pátek 22.2. 2019 po obědě jsem pro děti připravila družinovou „PÁRTY“. Letos se přestrojily děti za opačné pohlaví, tedy kluci za holky a holky za kluky. Rozděleni jsme byli do tří skupin, každá si vymyslela své jméno. Soutěžili jsme v přenášení věcí, snažili se dostat bonbón do pusy, nosili jsme se na zádech, hledali papírky určité barvy a z nich sestavovali tajenku, chodili po slepu a tancovali na hudbu s drátěnkou a kloboukem. Samozřejmě nechyběly dobroty, které nám zajistily maminky. Děkujeme jim. Odpoledne jsme si užili, zažili jsme spoustu legrace. Odezvou bylo písemné hodnocení dětí. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 26.2.2019

TURNAJ V PIŠKVORKÁCH

Počasí v únoru nám moc nepřeje, po jarních prázdninách to spíše to vypadá, že brzy přijde jaro, tak nemůžeme na brusle, dokonce včera jsme hráli na hřišti vybíjenou. Pravidelně zase navštěvujeme saunu a celý týden patří piškvorkám. Hrajeme po třídách, potom o družinového krále smíšenou hru. V první třídě vyhrál Péťa Balcar, v druhé Adélka Švrčinová, ve třetí Anička Hanlová, ve čtvrté třídě zvítězil Jeník Balcar, který se stal celkovým vítězem, získal post družinového krále. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 13.2.2019

DOBROTY PRO PTÁČKY

Poslední zmrzlý týden v lednu jsme se naučili vyrábět dobroty pro ptáčky, které jsme pověsili na stromy ke škole. Ptáčkům chutnaly, neboť po jarních prázdninách nic nezbylo. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 13.2.2019

PO LYŽÁKU NA BRUSLE

Každý den odpoledne, kromě středy, kdy je sauna, využívá školní družina kluziště u školy. Také chodíme bruslit při hodinách tělocviku. Děkujeme všem, kdo pro nás kluziště připravují. Umíme již všichni alespoň trochu bruslit, někdo méně, jiní dobře. Pohybové aktivity jsou pro děti velice důležité. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 25.1.2019

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Školní družina od 14.1 do 18.1. 2019 jezdila na lyžařský výcvik, výuka probíhala mezi 14. a 16. hodinou. Na výcvik se přihlásilo 25 dětí ze základní školy. Jezdili jsme do Skiareálu BRET u Žacléře. Devět dětí se učilo na snowboardu, ostatní na lyžích. Moc se dětem dařilo. V pátek byl zakončen týden závody. Umístění: první místa patřila Lucce, Kátě, Vojtovi, druhé místo obsadil Jeník, Natalí a Toník, na třetí příčce stál David Š., Bára a Táda. Děkujeme všem, kdo se na výcviku podílel, zároveň bych chtěla poděkovat panu Vodičkovi za sponzorský dar. Odměnou za jeho sponzorský dar byla medaile, kterou si děti odvezly domů. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 21.1.2019

PRVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA

Po Vánocích jsme se dočkali prvního sněhu, nebylo ho mnoho, přesto jsme ho využívali naplno. Stavěli jsme sněhuláčky, dělali cestičky a motýlkové, jeden den jsme se vydali na pekáče. V družině si děti vyrobily sněhuláky. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 18.1.2019

Měřeno od 5.4.2016