nov ZŠ a MŠ Havlovice

Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


ZPRÁVIČKY Z KROUŽKU

Dokončili jsme další výrobek, tentokrát jsme háčkovali netradiční kabelku, učili se uháčkovat dvojitou kytičku. Všichni zvládli háčkování, i ti nejmladší. Podívejte se na práci naši nejstarší Ivy, která dokončila potah na postel, je moc šikovná. FOTO zde.

Vychovatelka Lída, 24.11.2017

PRAVIDELNÉ STŘEDY V SAUNĚ

Od listopadu chodíme pravidelně každou středu do sauny. Sauna se po rekonstrukci dětem moc líbí. Užíváme si to plnými doušky, neboť do sauny je přihlášeno 25 dětí. Víme, co pro naše zdraví znamená a jak nám pomáhá. Čas nám v ní rychle utíká, hrajeme zde různé hry, příběhy nebo hádáme činnosti, které děti předvádějí. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 20.11.2017

BRAMBOROVÉ ZÁVODY

V říjnu jsme sbírali kaštany a další přírodniny, vyráběli z nich zvířátka, povídali si o podzimu. Hlavní akcí byly bramborové závody. Děti musely bramboru v co nejkratším čase pomocí tužky projet klikatou cestou. Závody mají velkou oblibu, proto je opakujeme každý rok. Soutěžili jsme podle tříd. Vítězové: 1. třída Ondra Píša, Adélka Švrčinová, Ondra Baudyš. 2. třída: Lucka Fialová, Anička Hanlová, Vojta Sobolík. Ve třetí třídě zvítězil Tomáš Tomčiak, Jeník Balcar a Linda Dibelková. Vítězům gratulujeme. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 26.10.2017

ŘÍJEN V DRUŽINĚ

V říjnu jsme měli exkurzi na rybárnu, kreslili jsme ryby a povídali si o našem rybníku. Z brambor se učili vyrábět tiskátka, kolorovanou kresbou jsme vytvářeli traktory na poli. Na konci měsíce se připravovali na dýňový den ve škole, stříhali si duchové z papíru, kterými jsme vyzdobili družinu. Pravidelně čteme, chodíme do přírody a využíváme sportovní areál. Od 1.11. 2017 začínáme chodit do sauny. Přihlášeno je 24 dětí. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 26.10.2017

DRUŽINA JE OPĚT PLNÁ DĚTÍ

Do družiny nastoupilo šest nových prvňáčků. Vítejte mezi námi - Adélko, Natálko, Natalí, Kristýnko a oba Ondráškové. Celkem nás je 30 kamarádů. Seznámili jsme se navzájem pomocí asociačních a seznamovacích her, učíme se respektovat pravidla ve školní družině. Chodíme do přírody, do lesa, na houby, využíváme i sportoviště u školy. Prvňáci si vyrobili motýlky, ostatní vyráběli z papíru náramky. Vyrobili jsme si nový narozeninový a svátkový kalendář, abychom věděli něco o svém kamarádovi. Rádi kreslíme, malujeme pracovní listy, vytváříme překrásné stavby na kobercích, neopomeneme hry v různých koutcích a pravidelnou četbu po obědě. Čteme knihu Šárky Váchové Tajemství srdce. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 29.9.2017

LOUČENÍ S DRUŽINOU

Poslední akcí v červnu bylo rozloučení a spaní nejstarších dětí v družině. Sešli jsme se v podvečer, podepsali jsme si trička, kdo to nestihl, vyfotili se v nich. Loučili se se Sábou a Anežkou, holky opouští naší školu a budou po prázdninách jezdit do úpické školy. Musely nám zodpovědět několik otázek, abychom se přesvědčili, zda to skutečně v družině znají. Čtvrťáci mohou chodit jen ráno, neboť do družiny chodí odpoledne 30 dětí. Odměnou a vzpomínkou na nás byl šátek na krk. Ať se vám holky hezky nosí a vždy si na nás vzpomenete. Mějte se v Úpici fajn!
Poté na nás v tělocvičně čekaly sportovní a vědomostní soutěže. Děkujeme manželům Sukovým za dovezenou pizzu. Moc nám chutnalo! V 19.30 odešli prvňáci a druháci domů. V družině zůstalo jen sedm dětí, které chtěly spát. Program si děti vybraly samy. Hrála se parodie "Fialová Karkulka", dívalo se na film Spongebob, došlo i na vyprávění příběhů.
Všem dětem přeji krásné prázdniny, moc děkuji za vaše dárečky a kytičky, které mě moc potěšily. Budu se na vás těšit zase v září. Ahoj. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 7.7.2017

DRUŽINOVÁ TRIČKA

Další naší činností ve školní družině bylo batikování, barvení a kreslení na tričko. Každý si vybral techniku, která se mu líbila, někdo si zvolil kombinaci dvou. Museli jsme nejprve vázat provázky, dělat uzle, s barvou pomohla paní vychovatelka a ta trička namáčela, máchala, znovu namočila do octa, rozdělala provázky a nakonec je vyžehlila. A bylo hotovo. Stálo to za konečný výsledek, trička se povedla, každé je jiné, ale dokonalé. Foto zde. Zbývá jen podepsat od kamarádů a vzít si ho na středeční rozloučení s družinou, kde si uděláme společnou fotku. Rada zní: Poprvé vyprat trička v ruce a namočit znovu do octa, pak vyžehlit po rubu i líci!

Vychovatelka Lída, 26.6.2017

TAJNÝ VÝLET

V pátek po obědě jsme se vydali se školní družinou na tajný výlet. Tajná informace zněla, že jdeme "na kance", proto měl každý přinést i kousek tvrdého pečiva. Našlo se pár dětí, kteří úkol opět nesplnily. Byla to pouhá lest a hra na cestu. Cestou jsme začali plnit úkoly, ale zabralo nám to moc času a měli jsme před sebou velký kus cesty. Na rozcestí jsme skutečně stříleli, ale pouze šiškami, abychom toho kance vyplašili. Hádali jsme jednotlivé části Havlovic, až jsme došli na Trhovku, kde bydlí Páťa s Natkou. Mile nás přivítala pí. Kociánová s maminkou. Poté si mohl každý vybrat, zda zůstane s roztomilými koťaty nebo bude jezdit na koni. Připomněli jsme si ostatní domácí zvířata, kterých tu mají mnoho. Cestou zpět jsme plnili zbylé úkoly. Výlet se vydařil, zpětnou vazbou byly recenze nejstarších dětí. Děkujeme Kociánovým. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 20.6.2017

TÝDEN S KOLEM

Celý minulý týden jsme se věnovali ve školní družině dopravě a svému kolu. Využili jsme interaktivní tabuli, prověřovali základní značky, doplňovali, přiřazovali a odpovídali na otázky z výukového programu. Namalovali jsme si své kolo a v pátek uspořádali závody na kolech na asfaltovém hřišti. Vytyčenu trasu si projeli všichni účastníci. Nejrychlejší z prvňáků byla Lucinka FIALOVÁ, z druháků Lenička BEKROVÁ a celkovým vítězem se stal Kája PÍŠA, který v druhém kole těsně porazil Štěpu Smékala. Součástí závodu bylo poznávání dopravních značek, nejúspěšnější byla Anička Hanlová, Ivetka Pavlásková, Jeník Balcar a Štěpa Smékal, který měl jako jediný 100 % správných odpovědí. Někomu se na kole dařilo méně, ale moc je oceňuji, neboť je rodiče neodhlásili a závodili s námi. Držím jim palce, aby se v jízdě zdokonalili. Je až s podivem, že jsou mezi dětmi tací, že v první třídě neumí na kole a rodiče je jen omlouvají a nic s tím nedělají. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 15.6.2017

POSLEDNÍ ZVONĚNÍ V KROUŽKU

Kroužek šikovných ručiček jsme zakončili výrobou přívěsků na klíče, dvě děvčata dokončila své kabelky. Poslední hodinu jsme hodnotili, co jsme celý rok vyráběli a rozloučili jsme se zmrzlinou ve stánku. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 9.6.2017

SVÁTEK DĚTÍ

Ve středu 31.5. slavily děti svůj svátek, neboť ve čtvrtek nechodí třeťáci do školní družiny. Zahráli jsme si všichni Velké člověče, nezlob, se. Tuto hru hrajeme již po několikáté, protože se mám moc líbí. Na zemi si děti připravily kolečka, udělaly si 4 družstva, vymyslely úkoly pro soupeře. Zvítězilo družstvo žlutých s kapitánem Pipi Smékalem. Děkujeme za dobrůtky, které nám obstaraly maminky. Opět jsme se všichni pobavili a na závěr zahráli oblíbenou židličkovanou. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 2.6.2017

GOLFOVÝ TURNAJ

Další akcí, kterou jsme uspořádali ve školní družině byl turnaj v minigolfu. První týden jsme trénovali a další jsme soutěžili. Někomu se dařilo více, někomu méně. Ocenili jsme vždy prvního z každé třídy, vybrali nejlepší z celé družiny. Absolutním vítězem se stal Štěpa ASTR se 48 body, druhou příčku obsadil Denis SUK (56), třetí příčka patřila Áje KUBIŠOVÉ (62). Mezi prvňáky obsadil 1. místo David SUCHÁNEK (76), druháky porazil Denis SUK, nejlepším třeťákem byl již zmiňovaný Štěpa Astr. Vítězům moc gratulujeme. Odměna byla sladká i věcná. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 2.6.2017

OSLAVA PRO MAMINKY

Ve školní družině jsme vyráběli dárek pro maminku a nacvičovali divadlo. Pohádku si vybraly děti sami. Byla to pohádka, kterou jsme četli na pokračování po obědě. Francouzská pohádka: "Jak se stal Šibal starostou". Pohádka se dětem moc povedla, odměnou byl potlesk všech přítomných na besídce a také sladká odměna. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 19.5.2017

KROUŽEK ŠIKOVNÝCH RUČIČEK

Po vánocích si každý vybral, co bude vyrábět, pletení nebo háčkování. Nejstarší Iva P. plete ze čtverců potah na postel, někdo pouzdro na mobil, baterku, šál kolem krku, rukavice, kabelku. Některé práce ještě doděláváme. Další prací byl návrh na kachle, děti si zvolily svůj námět, poté vyráběly kachlové odlitky do sádry. Někteří ho mají mamince na jejich svátek, proto dávám k nahlédnutí až nyní. Další prací je také dárek, tentokrát však z papírových proužků. Děti se učily namotávat papír na hřeben a děláme z nich různá kouzla. Někdo kytičku, jiný obrázek. Můžete se podívat, jak se nám dařilo. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 19.5.2017

ČARODĚJNICE V DRUŽINĚ

Poslední týden v dubnu jsme se věnovali čarodějnicím, kreslili omalovánky a vařili čarodějnický lektvar. Krájeli ovoce, přidali kompoty a vymýšleli, co všechno jsme do lektvaru přidali. Pak si pěkně na lektvárku pochutnali, a protože nás je hodně a surovin bylo dost, další týden jsme dělali druhý lektvar. Chutnal i dětem, co jí málo ovoce. Naučili jsme se, že příprava každého jídla je náročná, proto bychom měli vše, co pro nás druhý připraví, alespoň ochutnat. Foto v příloze, podívejte se.

Vychovatelka Lída, 19.5.2017

JARNÍ SVÁTKY

A jsou tu Velikonoce, v družině jsme vyráběli beránka a slepičky s osením, vyzdobili si s nimi schodiště do družiny. Prvňáci a druháci si při hodinách PV a VV vyráběli slepičky a zajíčka z lízátka. Každý si je odnesl domů na výzdobu. Pravidelně čteme pohádky o vílách, chodíme do přírody, moc se nám líbilo na Tylově paloučku. Podívejte se na fotky.

Vychovatelka Lída, 12.4.2017

POMALU ZAČÍNÁ JARO

V březnu jsme se připravovali na jaro, vyráběli sluníčka, jarní kytičky, hodně si povídali o knihách, pohádkách, vybírali jsme pohádku pro další zpracování. Vyráběli jsme smrťačku, abychom mohli vyhnali zimu pryč. Dále jsme se věnovali piškvorkám, které už dnes žáci moc neznají, nejprve jsme trénovali, poté jsme začali soutěžit po jednotlivých třídách. Závěrem bylo velké finále o DRUŽINOVÉHO KRÁLE. A kdo zvítězil? Pomyslné žebříčky letos patřili těm nejstarším. První byl Štěpi SMÉKAL a Sába KÁBRTOVÁ, druhá příčka patřila Ádě DVOŘÁČKOVÉ, třetí místo obsadila Léňa Bekrová. Vítězům gratulujeme. Obrázky z uvedených akcí jsou zde.

Vychovatelka Lída, 5.4.2017

UKONČENÍ LETOŠNÍHO SAUNOVÁNÍ

Poslední týden v březnu jsme ukončili pravidelné saunování. Děkujeme OÚ Havlovice a paní Kopecké, že nám umožňují navštěvovat saunu. Letos nás chodilo hodně (okolo 20 dětí). Budeme se těšit na příští rok a jsme moc zvědaví, jak bude vypadat sauna po rekonstrukci. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 5.4.2017

COUNTRY PLES V DRUŽINĚ

V pátek 10. února 2017 jsem uspřádala ve školní družině COUNTRY PLES. Mnozí žáci se těšili, neboť po loňském plese jsme si to chtěli zopakovat, tentokrát padl los na country. Tombola byla samozřejmostí, jako na každém opravdovém plese pro dospěláky. Rozdělili jsme se do družstev a začali soutěžit, nejprve s kloboukem, poté s pistolkou. Naučili jsme se tanec Zuzana, při kterém jsme se hodně nasmáli. Nechybělo ani občerstvení, o které se postarali rodiče. Zahráli jsme si velkou kloboukovou hru. Kdo chtěl, mohl si ještě zatancovat na hudbu. Děti spokojeně odcházely domů, svědčí o tom i jejich hodnocení. Poděkování patří i paní Kličkové, která pro všechny děti přinesla sladkost, kterou si děti vzaly domů. Fotoreportáž je zde.

Vychovatelka Lída, 16.2.2017

LEDEN 2017 VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Je tu konec ledna a nám se letošní zima moc líbí. Využíváme plně sněhovou nadílku a mrazy na bruslení, pekáčování a radovánky na sněhu. Pravidelně chodíme do sauny. Vytvářeli jsme zimní obrázky pomocí zmizíku. Učili se hledat v knihách, encyklopediích, atlasech, neboť v dnešní době děti používají jen počítač. Hledali jsme poznatky o Evropě, rozšiřovali si znalosti o své zemi. Fotoreportáž je zde.

Vychovatelka Lída, 2.2.2017

HURÁ NA LYŽE

Od pondělí 9. ledna školní družina ve spolupráci se ZŠ začala jezdit do Černého Dolu na lyžařský výcvik. Děti jezdí vždy odpoledne po obědě a vracíme se domů kolem 17. hodiny. Výcvik trvá celý týden, kdo nejezdí, zůstává ve školní družině a chodí bruslit. Jde nám to skvěle, podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 12.1.2017

HAVLOVICKÉ BRUSLENÍ

Rádi chodíme bruslit. Školní družina nyní využívá přírodní led před školou k pravidelnému bruslení. Podívejte se, jak nám to jde - viz foto.

Vychovatelka Lída, 12.1.2017


ADVENT 2016 - DALŠÍ OBRÁZKY

Omlouvám se rodičům, do prosincové zprávy s názvem ADVENTNÍ ČAS jsem nedala všechny fotky. Můžete se na ně podívat nyní. Rozšířená fotoreportáž je zde.

Vychovatelka Lída, 5.1.2017

Měřeno od 5.4.2016