nov ZŠ a MŠ Havlovice

Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


KROUŽEK ŠIKOVNÉ RUČIČKY

Od října se opět scházíme. Vyrábíme různé věci, nejprve to byl ježek z přírodnin na jablíčku, vyráběli jsme růžičky z javorových listů, učili se dělat věnec z netradičních materiálů. Podzimní věnec byl výsledkem naší práce, jeden z nich můžete vidět na dveřích naší školy. Další prací bude výroba misek. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 9.11.2018

OVOCNÉ POZNÁVÁNÍ

Víme, co jíme a jaké druhy ovoce existují? To bylo naše další téma. Poznáváme podle druhu, podle zraku, podle čichu, ale nejvíce nás zaujalo poznávání podle chuti. Vyráběli jsme si skládaná jablíčka. Na toto téma navazuje poznávání zeleniny. Zelenina nám tolik nechutná. Od 7. listopadu budeme pravidelně navštěvovat také saunu. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 9.11.2018

BARVY PODZIMU

Podzim je v plné kráse, vše se před námi kouzelně barví, využíváme věci z přírody, sbíráme listí, plody ze stromů, kaštany, bukvice, žaludy, šišky, šípky... A právě šípek jsme si vybrali pro další využití. Nejenom jsme o něm sbírali informace, čím nám prospívá, studovali jsme jeho strukturu a nakonec jsme si ukázali, jak se vaří pravý šípkový čaj. Někdo si ho osladil medem, jiný cukrem. Byl dobrý. Chutnal skvěle. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 12.10.2018

BAREVNÉ JEŽKOVÁNÍ

Pro podzimní výzdobu družiny jsme letos vybrali JEŽKOVÉ, takové jiné, hodně barevné. Využili jsme hedvábný papír, přírodniny a luštěniny. Učili se pracovat ve dvojicích. Starší pomáhal mladším prvňákům. Pak zbývalo ježky slepit vždy dva k sobě a pověsit na světla. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 10.10.2018

V DRUŽINĚ SE NENUDÍME

Od září 2018 pracuje školní družina podle rámcového programu "V družině se nenudíme". Děkujeme vedení školy za pořízení nových stolů (čtyři velké – pracovat se nám bude výborně, vejde se nás více ke stolům), pro žáky nastaly změny v hracích koutcích. Přivítali jsme pět prvňáčků (Káťu, Péťu, Toníka, Matyho a Ému). Do družiny chodí 29 dětí. Vzájemně jsme se seznamovali, učili se pravidla naší družiny, vyráběli družinového motýlka, náramky pro radost. Hráli jsme seznamovací hry, starší děti řešily logické hry. Hrajeme si, vyrábíme (můj kamarád, listy do oken, ježkové,...), sbíráme přírodniny, chodíme stavět domečky do lesa, bohužel houby nerostou. Čteme na pokračování - "České pověsti" (historii o naší zemi). Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 3.10.2018

LOUČENÍ S DRUŽINOU

A je tu poslední týden družiny v tomto školním roce. Hodnotili jsme kolektiv, každý si vybral nějakého spolužáka a přemýšlel o jeho vlastnostech, napsal, co mu vadí, co se mu líbí. V pondělí jsme se vydali na výlet do Úpice, tentokrát za odměnu na zmrzlinu. V úterý jsme se loučili se čtvrťáky, připravili si pro ně tanečky a dárečky. V tělocvičně jsme si zasoutěžili (nové neznámé soutěže) a v 19:30 odešli prvňáci a druháci domů. Ostatních šestnáct dětí spalo v družině. Zvítězilo kvízové klání, kde děvčata porazila kluky, někteří čtvrťáci zahráli divadlo a ve 22 hodin jsme se odebrali ke spánku. Děkuji moc rodičům, kteří dali dětem více sladkostí, šampáňa a jiných dobrot. Moc si toho vážím. Poděkování patří i našim kuchařkám, které nám udělaly snídani. Čtvrťákům přeji dobrý start v nové škole, všem dětem krásné a pohodové prázdniny a v září zase ahoj. Děkuji moc za květinové a jiné dárky. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 9.7.2018

TÝDEN S KOLEM

Celý týden jsme věnovali dopravě a svému kolu. V pondělí jsme si zazávodili na našem hřišti, využili jsme také dopravní hřiště u školy. Nejrychlejším závodníkem byla Mařenka Vlčková. Nezáleží na rychlosti, ale na bezpečnosti. Důležité je na kole umět jezdit. Na interaktivní tabuli poznávaly děti dopravní značky, znají, co je povinná výbava kola, pomocí hádanek řešily dopravní situace. Foto zde.

Vychovatelka Lída, 25.6.2018

DRUŽINOVÁ TRIČKA

Jako každý rok, také letos jsme si vyráběli trička, tedy přesněji zdobili je. Každý kdo chtěl si přinesl tričko, vybral si motiv a poté jen tiskal. Pro letošní rok jsme zvolili obtisky šablon. Na druhou stranu se podepsali kamarádi, abychom si pamatovali, kdo s námi chodil do družiny. Natiskali jsme překvapení pro kamarády, kteří odcházejí do Úpice. Vyráběli jsme prostorové motýly. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 20.6.2018

OSLAVA SVÁTKU

Pátek byl pro nás slavnostní den, vždyť byl první červen. Proměnili jsme se na figurky a hráli Velké člověče, nezlob se. Užili jsme si spoustu legrace, napětí a trpělivosti. Čtyři barvy figurek mezi sebou soutěžily. První bylo družstvo žlutých, modrých, zelení bojovali do poslední chvíle a skončili třetí. Červeným se od začátku lepila smůla na paty. Nám to ale nevadí, všichni byli odměněni a užili jsme si spoustu legrace. Paní Vodičková nám přinesla pěkné ceny. Děkujeme. Obrázky jsou zde.

Vychovatelka Lída, 4.6.2018

DRUŽINA OPĚT S LÍDOU

Ještě jednou děkuji všem, kdo mě zastupovali v mé nepřítomnosti v družině. Začátek května patřil maminkám, nacvičovali jsme pro ně divadlo – "Jak píšťalka pomohla" (pohádku si četli na pokračování v družině), vyráběli dárky, kreslili kulisy a potřeby pro divadlo. Tento měsíc si povídáme o sportech, namalovali jsme si některé i vytvářeli koláž. Soutěž v družstvech v tripexesu měla velký úspěch. Navštívil nás kouzelník a mim ÁLA. Jeho vystoupení bylo veselé, nápadivé a poučné. Rádi vzpomínáme. Děkujeme. Učili se a opakovali si pravídla golfu. Po týdnu si uspořádali Golfový turnaj. Podívejte se na fotografie.

Vychovatelka Lída, 4.6.2018

DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Celý duben pracovala odpoledne v družině pí. učitelka Adéla Galuščáková. S žáky se starala o výchovnou činnost. Četli knihu na pokračování, vyráběli jarní stromy, tulipány, povídali si o pohádkách, které zakončili vědomostními soutěžemi v družstvech. Chodili pravidelně do přírody, poznávali květiny a stromy, pozorovali jarní přírodu. Využívali sportoviště u školy. Dále se zdokonalovali v piškvorkách. A kdo se stal PIŠKVORKOVÝM KRÁLEM? 1.třída: Natalí Davidová, Adélka Švrčinová, Ondra Píša. 2. třída: Lúca Jobová, Páťa Kociánová, Kája Duchová. 3. třída: Tom Tomčiak, Linda Dibelková, Jéňa Balcar. Vítězům moc gratuluji! Adélko, moc děkujeme! Podívejte se na fotografie.

Vychovatelka Lída, 30.4.2018

VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ NASTALA ZMĚNA

Od 7. února zajištuje odpolední družinu za mou dlouhodobou nepřítomnost paní Věra Páslerová. Pokračuje v mé činnosti. Chodí pravidelně do sauny, kterou jsme ukončili tuto středu, poděkovali a rozloučili se s paní Kopeckou. Zase na podzim se těšíme na další spolupráci. Dále pravidelně čtou, vyrábí různé výrobky, chodí ven a každý pátek chodí odpoledne do tělocvičny. Děti se naučily spoustu nových her. Tímto bych chtěla poděkovat za její zástup. Děkuji moc, jen mě mrzí, že se paní vychovatelka nechtěla s dětmi vyfotit a nebudeme mít na ni žádnou památku. Podívejte se na fotografie.

Vychovatelka Lída, 30.3.2018

ŠIKOVNÉ RUČIČKY

Posledním výrobkem v lednu byl náhrdelník z triček. Stříhali jsme, vázali uzle, učili se jednoduché prvky drhání. Využili jsme i dřevěnné korále. Pak stačilo jen vše spojit a bylo hotovo. Podívejte se, jak se nám dařilo.

Vychovatelka Lída, 1.2.2018

LEDEN V DRUŽINĚ

Ani letos nám nepřálo v lednu počasí, není sníh ani mráz, proto jsme vyráběli náhradní sněhuláky z papíru, zimní stromy s vločkami. Ale dočkali jsme se. Napadl sníh, tak jsme si ho chtěli užít. Chodili jsme pekáčovat, stavěli sněhuláky. Jen nás moc mrzelo, že ve vesnici jsou tací, kteří nám sněhuláky do rána zbořili. Nezapomněli jsme na zvířátka a odnesli jim do krmelce kaštany. Pravidelně chodíme do sauny, čteme. Poslední den v lednu jsem pro děti odpoledne připravila "pyžamovou párty". Sešlo se zde 29 dětí, rozdělily se do skupin, závodily, soutěžily, hodovaly... Párty měla velký ohlas, neboť zpětnou vazbou mi bylo písemné hodnocení dětí. Užili jsme si to všichni. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 1.2.2018

Měřeno od 5.4.2016