Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


ROZLOUČENÍ S DRUŽINOU

V pondělí navečer jsme se sešli všichni v družině. Rozdělili jsme se do tří družstev a šli soutěžit (letos jsme neměli žádné čtvrťáky, tak nebylo loučení s nimi). Nejdříve bylo sportovní klání, něco na vyrábění (novinová skládanka), poté klobouková a židličkovaná. Užili jsme si to všichni. Ochutnali jsme dobroty od maminek, děkujeme jim. Prvňáci odešli domů a děti, které chtěly, přespávaly v družině. Večer jsme si zahráli stolní hry a dočetli pohádku na dobrou noc. Ráno nám paní kuchařky udělaly snídani. Děkujeme, že se o nás celý rok staráte. Foto ZDE. Touto cestou bych chtěla poděkovat pí. Rýdlové a panu Zelinkovi za dárky do družiny. Děkujeme Vám. V dnešní době je moc vzácné mít kolem sebe takové lidi. Všem dětem děkuji za rozloučení a dárečky, mám z nich velkou radost. KRÁSNÉ PRÁZDNINY.

Vychovatelka Lída, 30.6.2021

DRUŽINOVÁ TRIČKA

Každý rok si barvíme družinová trička, pokaždé jiná. V letošním roce si děti navrhovaly svá jména, vyráběly šablony a potom tiskaly na trička. Všem se nám moc povedla. Poslední měsíc hodnotíme družinu, své kamarády. Hráli jsme golf, chodíme na zmrzlinu a také do přírody. Využíváme i místní sportoviště. Dočetli jsme pravidelnou četbu. Nyní nás čeká ještě rozloučení s družinou a spaní v ní. Dle počasí koupání v řece, ale o tom, až akce proběhnou. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 21.6.2021

OSLAVA SVÁTKU

Středa 2.6. patřila dětem. Odpolední družina se proměnila ve „VELKÉ ČLOVĚČE NEZLOB SE“. Ráno jsme lepili políčka na podlahu a odpoledne se rozdělili do čtyř družstev (červení, zelení, modří a žlutí). Děti se proměnily na figurky a už jsme mohli začít. Hra se proměnila opravdu ve velké klání. Ke hře patří také vyhazování, proto někteří byli dosti netrpěliví a chtěli vzdát hru dřív, než skončila. Nakonec vyhrálo družstvo červených ve složení Éma, Nikolka a Ondra. Ohlasy na oslavu byly pozitivní. V pátek završíme zmrzlinovým odpolednem. Foto ZDE.

Vychovatelka Lída, 7.6.2021

PIŠKVORKOVÝ KRÁL

Učili jsme se hrát piškvorky a jejich pravidla, uspořádali jsme soutěž “Piškvorkový král“. Prvňáci měli první skupinu, ostatní hráli spolu. A kdo byl vítězem? První místo patřilo Tobíkovi Hejnovi a Péťovi Balcarovi, druhé místo obsadil Maty Kulda, Tomáš Vašata a Éma Kraus, třetí byl Ondra Kunc a Majda Christoforou. Vítězům gratulujeme. Obrázky vítězů jsou ZDE.

Vychovatelka Lída, 3.6.2021

RADOST MAMINCE

V letošním roce vzhledem ke covidovému opatření (zákaz vstupu do školy) jsme nenacvičovali pro maminky pohádku, jak tomu bylo jiné roky. Radost jsme jim udělali vlastními výrobky, přáníčko bylo od srdíčka a v nich tajné přísliby pro ně, jehlou a nití jsme se naučili šít. Srdíčko se všem povedlo. Každý den, když se maminka podívá na lednici, uvidí tam další výrobek. Obrázky jsou ZDE. Všem maminkám opožděně, hodně zdraví, lásky a radosti z Vašich dětí.

Vychovatelka Lída, 11.5.2021

ČARODĚJNICKÉ ODPOLEDNE

Poslední dubnový pátek se v družině proměnil čarodějnicky. Převlékli jsme se do kostýmů, rozdělili na tři družstva (do družiny mohou pouze 1. a 2. třída) a mohli jsme plnit úkoly. Vymýšleli jsme jména, luštili křížovky, vyráběli čarodějné bublinkování a na konec jsme plnili úkoly v tělocvičně (jízda na koštěti, hod na cíl, přenášení věcí a podobně). A kdo byl vítězem? No přece všichni, kdo si to užil. Nechybělo ani občerstvení a mlsotky, které nám zajistily maminky. Děkujeme. Na závěr každý obdržel Čarodějnické vysvědčení. Odpoledne se vydařilo, ohlasy byly pozitivní. Foto ZDE.

Vychovatelka Lída, 10.5.2021

ÚNOR

Sněží, mrzne a nám se to moc líbí. Chodíme bruslit, pekáčovat, hrajeme si na sněhu. Povídali jsme si o ptactvu. Naučili jsme se orientovat v knihách a atlasech a zjišťovali něco o ptáčcích kolem nás. Vyráběli lojové koule, kterými jsme lákali ptáčky ke škole. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 12.2.2021

HURÁ, JE TU KONEČNĚ SNÍH

Po Vánocích se ve škole sešli opět jen prvňáci a druháci (ostatní mají distanční vyučování). První týden sníh nebyl, přesto jsme vytvářeli alespoň sněhuláky na papír. Druhý týden začalo chumelit. Měli jsme velkou radost, užívali si ho moc, procházky, cesty ve sněhu, stavby sněhuláků nejen u školy, ale i u Pichů. Tento týden nám opět sněží, tvoříme sáňky z tvrdého papíru a chodíme pekáčovat a bruslit. Je to moc prima. Jen aby ještě chvíli vydržel (dva dny byl k dispozici led u školy). FOTO zde.

Vychovatelka Lída, 20.1.2021

Měřeno od 5.4.2016