nov ZŠ a MŠ Havlovice

Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


ŠIKOVNÉ RUČIČKY

Posledním výrobkem v lednu byl náhrdelník z triček. Stříhali jsme, vázali uzle, učili se jednoduché prvky drhání. Využili jsme i dřevěnné korále. Pak stačilo jen vše spojit a bylo hotovo. Podívejte se, jak se nám dařilo.

Vychovatelka Lída, 1.2.2018

LEDEN V DRUŽINĚ

Ani letos nám nepřálo v lednu počasí, není sníh ani mráz, proto jsme vyráběli náhradní sněhuláky z papíru, zimní stromy s vločkami. Ale dočkali jsme se. Napadl sníh, tak jsme si ho chtěli užít. Chodili jsme pekáčovat, stavěli sněhuláky. Jen nás moc mrzelo, že ve vesnici jsou tací, kteří nám sněhuláky do rána zbořili. Nezapomněli jsme na zvířátka a odnesli jim do krmelce kaštany. Pravidelně chodíme do sauny, čteme. Poslední den v lednu jsem pro děti odpoledne připravila "pyžamovou párty". Sešlo se zde 29 dětí, rozdělily se do skupin, závodily, soutěžily, hodovaly... Párty měla velký ohlas, neboť zpětnou vazbou mi bylo písemné hodnocení dětí. Užili jsme si to všichni. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 1.2.2018

Měřeno od 5.4.2016