Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


LEDEN BEZE SNĚHU

Letošní leden nám nepřinesl vůbec sníh. Nemůžeme provozovat žádné zimní sporty, na asfaltovém hřišti jsme aspoň vyzkoušeli nové hry (chytání do sítě, házení a vystřelování míčku, badminton), pravidelně navštěvujeme saunu, chodíme do přírody. Celoměsíční projekt – „Letem světem“ nás zavedl do celého světa, využívali jsme atlas, encyklopedii, globus, mapy. Bylo zajímavé, jak někteří neumí bez internetu vyhledávat různé znalosti. Ve skupinových hrách nám to šlo nejlépe. Hra „Co si vezmu na výlet“ byla též zábavná a plná ponaučení. Někteří jezdili na lyžařský výcvik do Žacléře (19 žáků z celé školy). Tam si trochu sněhu užili. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 30.1.2020

VÝROBKY Z ŠIKOVNÝCH RUČIČEK

Čemu jsme se věnovali v šikovných ručičkách? Nejdříve jsme dělali podzimní dekoraci v trojrozměrném tvaru (využití papíru a přírodnin). Poté si děvčata vyráběla deníčky z rifloviny, Míša si ušil pouzdro na tablet. Někteří využili plata od vajec na panáčka. Další a poslední prací před Vánocemi byl svícen ze skleniček. Děti se učí tvořivosti, rozvíjí si fantazii, učí se samostatnému rozhodování, využívají nových technik ke své práci. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 7.1.2020

Měřeno od 5.4.2016