Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


ZPRÁVIČKY ZE ŠIKOVNÝCH RUČIČEK

Po dohodě s dětmi jsme se učily háčkovat a Andulka plést. Nejdříve nám to moc nešlo, ale po velké trpělivosti a snaze se nám to podařilo. Někdo háčkoval čelenku, jiní kapsičku na peníze nebo mobil. Podívejte se na obrázky, jak se nám dařilo. Další prací budou obrázky v 3D efektu. Moc se už těším, co dokážete.

Vychovatelka Lída, 11.3.2020

POSLEDNÍ SAUNA

Ve středu 4. března jsme ukončili saunování. Dětem se v sauně moc líbí, ale v letošním roce byla velká absence dětí z důvodu nemocí. Přikládáme saunové obrázky. Venku je již pěkné počasí, probouzí se příroda, tak si ji spíše užíváme. Kreslili jsme obrázky, co se nám v sauně líbilo, poděkovali jsme paní Kopecké za její přístup a obrázky jí předali. Další středu měla být Kovbojská párty, bohužel nám zavřeli školu (abychom byli všichni zdraví), tak se budu těšit, až se znovu setkáme a párty uskutečníme.

Vychovatelka Lída, 11.3.2020

LEDEN BEZE SNĚHU

Letošní leden nám nepřinesl vůbec sníh. Nemůžeme provozovat žádné zimní sporty, na asfaltovém hřišti jsme aspoň vyzkoušeli nové hry (chytání do sítě, házení a vystřelování míčku, badminton), pravidelně navštěvujeme saunu, chodíme do přírody. Celoměsíční projekt – „Letem světem“ nás zavedl do celého světa, využívali jsme atlas, encyklopedii, globus, mapy. Bylo zajímavé, jak někteří neumí bez internetu vyhledávat různé znalosti. Ve skupinových hrách nám to šlo nejlépe. Hra „Co si vezmu na výlet“ byla též zábavná a plná ponaučení. Někteří jezdili na lyžařský výcvik do Žacléře (19 žáků z celé školy). Tam si trochu sněhu užili. Podívejte se na obrázky.

Vychovatelka Lída, 30.1.2020

VÝROBKY Z ŠIKOVNÝCH RUČIČEK

Čemu jsme se věnovali v šikovných ručičkách? Nejdříve jsme dělali podzimní dekoraci v trojrozměrném tvaru (využití papíru a přírodnin). Poté si děvčata vyráběla deníčky z rifloviny, Míša si ušil pouzdro na tablet. Někteří využili plata od vajec na panáčka. Další a poslední prací před Vánocemi byl svícen ze skleniček. Děti se učí tvořivosti, rozvíjí si fantazii, učí se samostatnému rozhodování, využívají nových technik ke své práci. Zde jsou obrázky.

Vychovatelka Lída, 7.1.2020

Měřeno od 5.4.2016