Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Evu Bekrovou: 603 728 324 nebo volejte či pište SMS na školní mobil 772 723 700.


V DRUŽINĚ SE CHYSTALA ČARODĚJNICE NA ÚTERÝ

Máme pro vás aktuální zprávičky z havlovické školní družiny. Místní hasiči nás požádali o vyrobení čarodějky na úterní hranici. Klikněte na naši fotogalerii a uvidíte, jsme se při tom bavili.

Eva Bekrová, 29.4.2024

V DRUŽINĚ SE DĚJÍ VĚCI

V havlovické školní družině se děla spousta zajímavých věcí i po Velikonocích. Udělali jsme si "Den Země" a dokonce jsme objevili i černou skládku! Na začátku měsíce dubna jsme také vyhlásili největšího otužilce. Všechny návštěvy sauny absolvoval Dan Hudý, jedinou absenci měli Míša Hudý a Lucka Zelinková a dvakrát chyběli Emička Prouzová, Kubík Vojtěch a Matyáš Kulda. Díky pěknému počasí jsme se naučili hrát kuličky. Ještě než naroste vysoká tráva, stihli jsme se podívat na jezevčí nory za Kábrtovým lesem. K zápisu do první třídy jsme pro předškoláky připravili šáši s překvapením. Jaro si pěkně pospíšilo, proto jsme již na začátku dubna mohli vít věnečky z pampelišek. Podívejte se na fotogalerii.

Eva Bekrová, 16.4.2024

BŘEZEN V DRUŽINĚ: PIŠKVORKY, MALOVÁNÍ, NÁRAMKY...

Tak vás opět zdravíme z havlovické družiny. A co se u nás, mimo prázdnin dělo? Hned z kraje března jsme dokončili soutěž o piškvorkového krále a vyhlásili vítěze. Děti mezi sebou soupeřily v rámci ročníku: mezi prvňáčky zvítězila Eliška Švábová, mezi druháky Kubík Vojtěch a mezi třeťáky a čtvrťáky Lucka Zelenková. Všichni na prvních třech místech obdrželi diplom a milou pozornost, ale ani nikdo ze soutěžích neodešel s prázdnou. Fotogalerie je zde. Připravovali jsme také jarní výzdobu třídy a děvčata pokračovala v háčkování (foto) a také v pletení náramků (foto). Po prázdninách jsme přivítali JARO a povídali si o ptáčcích, kteří se k nám navracejí, i o těch, kteří s námi přezimují. Dětem se povedly moc hezké obrázky (foto). V březnu jsme chodili také na vycházky. Ještě před Velikonoci jsme se vydali posbírat nepořádek podél silnice nad Královým kopcem, a že se ho tam povalovalo!!! Na vzdálenosti asi 200 metrů ho děti nasbírali 4 pytle!!! Podívejte se na fotografie. Na Velikonoce si děti domů odnášely pěkného zajíčka a barvená vajíčka sypaná krupicí (foto zde). Po velikonočních prázdninách jsme ukončili docházku do místní sauny. S panem Prouzou a paní Součkovou jsme se rozloučilli přáníčkem a poděkováním za skvělý "servis", vstřícnost a toleranci. Foto je zde.

Eva Bekrová, 2.4.2024

MASOPUST, VYCHÁZKY I LOUČENÍ S HONZÍKEM

Zdravíme vás z havlovické družiny. V únoru jsme se účastnili masopustu, povídali si o něm a kreslili z něho zážitky (foto). Také jsme trénovali na soutěžení v piškvorkách. Koncem měsíce jsme soutěže přerušili, abychom se mohli rozloučit s kamarádem Honzíkem, který od března nastupuje do jiné školy (foto). Děti pro něho nachystaly různá překvapení (háčkované náramky, bambule, obrázky) a poslední únorový den jsme si společně s Honzíkem užili. Letošní únor byl tak trochu "aprílový", počasí si s námi zahrávalo, ale navzdory tomu jsme si užívali na našich vycházkách (foto), popřípadě ve školní tělocvičně (foto).

Eva Bekrová, 4.3.2024

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Dobrý den, leden je za námi a jak jsme si ho v družině užili? Hned z kraje roku si děti ze starých kalendářů vyrobily tříkrálové koruny (foto) a při tělocviku si užily tříkrálovou dráhu (foto). Leden překvapil neobvyklým kluzištěm na zelené louce (foto), to jsme si krásně zařádili! Průběžně, pokud je zrovna sníh, si užíváme radovánky na něm. Konečně mrzne tak, že se zprovoznilo kluziště za školou (foto) a my ho využívali, dokud to šlo, i s praktikantkou Veronikou Krausovou. Ve velkém atlasu jsme cestovali prstem po mapě, hledali státy světa a jejich vlajky. Trošku jsme snili a vyprávěli si o ideálním světě, kde bychom chtěli žít, vznikl nám z toho moc hezký příběh (foto). Pod stromečkem byla spousta zajímavých věcí, mimo jiné i háčky a vlna. Děti se s chutí pustily do motání bambulí, ale taky do háčkování kapsiček na mobily, čelenek, prostírání pod hrnky a dokonce i šál. A to nejen děvčata, s háčkem to úspěšně zkoušejí i chlapci (foto)! Došlo také na radovánky ve sněhu (foto) nebo na návštěvu spolužačky v Muchově. Koncem měsíce jsme si uspořádali čajové odpoledne s vůněmi a ochutnávkou čajů, které si děti, spolu s vlastními hrnky, donesly z domova (foto). Byl to příjemně strávený čas, když venku celý den propršel.

Eva Bekrová, 5.2.2024

Měřeno od 5.4.2016