nov ZŠ a MŠ Havlovice

Havlovická školní družina


ZŠ Havlovická družina Základní škola Havlovice je školou dvojtřídní s kapacitou 40 žáků. Součástí školy je družina, její kapacita činí 25 žáků. Školní družina pracuje podle školního programu pro zájmové vzdělávání. Děti mají možnost odpočinkovými formami získávat, prohlubovat a zvyšovat vlastní znalosti, vědomosti a dovednosti. Dáváme důraz na prožitkové činnosti. Vyrábíme drobné předměty, modelujeme, malujeme, sportujeme v tělocvičně. Využíváme sportovní areál nejen v létě, ale též na podzim, na jaře a v zimě. V naší škole umí všechny děti bruslit. Chodíme na procházky a poznáváme zákoutí naší vesnice, zúčastňujeme se akcí pořádaných okolními školami, pomáháme přírodě, jezdíme na exkurze atd. Zde je Řád školní družiny.

Telefonický kontakt na vychovatelku Ludmilu Wernerovou: 499 882 344, 721 815 371.


JARNÍ SVÁTKY

A jsou tu Velikonoce, v družině jsme vyráběli beránka a slepičky s osením, vyzdobili si s nimi schodiště do družiny. Prvňáci a druháci si při hodinách PV a VV vyráběli slepičky a zajíčka z lízátka. Každý si je odnesl domů na výzdobu. Pravidelně čteme pohádky o vílách, chodíme do přírody, moc se nám líbilo na Tylově paloučku. Podívejte se na fotky.

Vychovatelka Lída, 12.4.2017

POMALU ZAČÍNÁ JARO

V březnu jsme se připravovali na jaro, vyráběli sluníčka, jarní kytičky, hodně si povídali o knihách, pohádkách, vybírali jsme pohádku pro další zpracování. Vyráběli jsme smrťačku, abychom mohli vyhnali zimu pryč. Dále jsme se věnovali piškvorkám, které už dnes žáci moc neznají, nejprve jsme trénovali, poté jsme začali soutěžit po jednotlivých třídách. Závěrem bylo velké finále o DRUŽINOVÉHO KRÁLE. A kdo zvítězil? Pomyslné žebříčky letos patřili těm nejstarším. První byl Štěpi SMÉKAL a Sába KÁBRTOVÁ, druhá příčka patřila Ádě DVOŘÁČKOVÉ, třetí místo obsadila Léňa Bekrová. Vítězům gratulujeme. Obrázky z uvedených akcí jsou zde.

Vychovatelka Lída, 5.4.2017

UKONČENÍ LETOŠNÍHO SAUNOVÁNÍ

Poslední týden v březnu jsme ukončili pravidelné saunování. Děkujeme OÚ Havlovice a paní Kopecké, že nám umožňují navštěvovat saunu. Letos nás chodilo hodně (okolo 20 dětí). Budeme se těšit na příští rok a jsme moc zvědaví, jak bude vypadat sauna po rekonstrukci. Podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 5.4.2017

COUNTRY PLES V DRUŽINĚ

V pátek 10. února 2017 jsem uspřádala ve školní družině COUNTRY PLES. Mnozí žáci se těšili, neboť po loňském plese jsme si to chtěli zopakovat, tentokrát padl los na country. Tombola byla samozřejmostí, jako na každém opravdovém plese pro dospěláky. Rozdělili jsme se do družstev a začali soutěžit, nejprve s kloboukem, poté s pistolkou. Naučili jsme se tanec Zuzana, při kterém jsme se hodně nasmáli. Nechybělo ani občerstvení, o které se postarali rodiče. Zahráli jsme si velkou kloboukovou hru. Kdo chtěl, mohl si ještě zatancovat na hudbu. Děti spokojeně odcházely domů, svědčí o tom i jejich hodnocení. Poděkování patří i paní Kličkové, která pro všechny děti přinesla sladkost, kterou si děti vzaly domů. Fotoreportáž je zde.

Vychovatelka Lída, 16.2.2017

LEDEN 2017 VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Je tu konec ledna a nám se letošní zima moc líbí. Využíváme plně sněhovou nadílku a mrazy na bruslení, pekáčování a radovánky na sněhu. Pravidelně chodíme do sauny. Vytvářeli jsme zimní obrázky pomocí zmizíku. Učili se hledat v knihách, encyklopediích, atlasech, neboť v dnešní době děti používají jen počítač. Hledali jsme poznatky o Evropě, rozšiřovali si znalosti o své zemi. Fotoreportáž je zde.

Vychovatelka Lída, 2.2.2017

HURÁ NA LYŽE

Od pondělí 9. ledna školní družina ve spolupráci se ZŠ začala jezdit do Černého Dolu na lyžařský výcvik. Děti jezdí vždy odpoledne po obědě a vracíme se domů kolem 17. hodiny. Výcvik trvá celý týden, kdo nejezdí, zůstává ve školní družině a chodí bruslit. Jde nám to skvěle, podívejte se na foto.

Vychovatelka Lída, 12.1.2017

HAVLOVICKÉ BRUSLENÍ

Rádi chodíme bruslit. Školní družina nyní využívá přírodní led před školou k pravidelnému bruslení. Podívejte se, jak nám to jde - viz foto.

Vychovatelka Lída, 12.1.2017


ADVENT 2016 - DALŠÍ OBRÁZKY

Omlouvám se rodičům, do prosincové zprávy s názvem ADVENTNÍ ČAS jsem nedala všechny fotky. Můžete se na ně podívat nyní. Rozšířená fotoreportáž je zde.

Vychovatelka Lída, 5.1.2017

Měřeno od 5.4.2016